Poškození vodou se na iPhonu projeví na fotoaparátu, displeji nebo reproduktorech

Voda je základním elementem života. Chytré telefony iPhone od řady 7 jsou vybaveny ochranou IP67. Tato ochrana se týká odolnosti vůči prachu a schopnosti vydržet pod vodou déle než 30 minut v hloubce 1 metru. Jaké jsou nejčastější příznaky toho, že váš telefon přišel do kontaktu s vodou?

Fotoaparát

Fotoaparáty jsou na špičce funkcí, které jsou citlivé na jakékoliv poškození. Jakmile se dostane voda do vašeho fotoaparátu, může negativně ovlivnit kvalitu pořízených snímků. Přední kamera patří k nejvíce náchylnýmpoškození. Pak i pokud používáte fotoaparát iPhonu, mohou pořízené fotky vypadat jako z období padesátých let.

Mohlo by vás zajímat:  Poškodit telefon mohou i maličkosti. Lidé dělají stále stejné zbytečné chyby
Zdroj obrázku: Freepik

Nefunkční biometrické odemykání

Biometrické funkce jsou velice důležité pro bezpečnost, protože slouží k lepší ochraně. Face ID funguje na bázi kamerového systému TrueDepth zabudovaného do zářezu nebo Dynamic Island. Kvalita fotoaparátu se může po poškození vodou vrátit do původního stavu, ale funkce Face ID se může nenávratně poškodit. Stejný problém může postihnout tlačítko na iPhonu k Touch ID. Doporučuje se s těmito problémy zajít k odborníkovi.

Další potíže spojené s vodou

Voda může znamenat problém, ale špinavá ještě větší. Když se dostane do mezer, hrozí zaseknutí tlačítek, zrnité zvuky anebo úplná nefunkčnost. Poškození vodou způsobuje fleky v různých částech obrazovky. Jakmile spatříte známky vody pod displejem, okamžitě vysušte své zařízení a zálohujte veškerá potřebná data.

Mohlo by vás zajímat:  Nízké teploty mohou chytrý telefon i zničit. Ochraňte své zařízení za každé situace

Chytré telefony poškozené vodou mívají problém s reproduktory. Při koupi použitého zařízení zkontrolujte, zda nejsou poškozené. Špinavá voda může poškodit také nabíjecí port. Nejrůznější špína negativně působí na nabíjení. Stopy po zásahu špinavé vody lze cítit i v nabíjecím portu. I když to zní jako vtip, nahnutím hlavy a následným přičichnutím lze zjistit, zda byl telefon poškozen vodou.

Zdroj: https://devicetests.com/how-to-tell-if-your-iphone-has-water-damage