Elon Musk už nedovolí svým zaměstnancům pracovat z domova. Výjimku dostane jen hrstka vyvolených

Elon Musk už nedovolí svým zaměstnancům pracovat z domova. Výjimku dostane jen hrstka vyvolených

Elon Musk nikdy nebyl fanouškem práce z domova a nyní, když pandemie polevila a už se nejeví tak nebezpečně, vzkázal svým zaměstnancům, že práce z domova se prakticky ruší a všechny zaměstnance chce vidět v kancelářích.

Minimálně 40 hodin odpracovaných v kanceláři

Svým zaměstnancům v Tesle vzkázal, že musí docházet do kanceláře a zde si odpracovat minimálně 40 hodin týdně. Pokud splní tuto podmínku, pak zbytek mohou odpracovat z domova. Dodal také, že to je méně, než požaduje po svých továrních dělnících, a pokud s tím někdo nesouhlasí, pak má podat výpověď. Dle všeho tak již mají pracovníci v této firmě s prací z domova definitivní utrum. Je totiž přesvědčen, že kvůli práci z domova by nevznikly ty nejzajímavější a nejsmysluplnější produkty.

Mohlo by vás zajímat:  Znáte létající vozy? Německá společnost už má let za sebou
Zdroj obrázku: Freepik

Výjimky jsou možné, musí je ovšem schválit samotný Musk

V tom samém mailu, kde oznámil svým podřízeným, že musejí odpracovat minimálně 40 hodin týdně v kanceláři, také připojil, že výjimky jsou možné, a to u lidí, kteří ji opravdu budou potřebovat. Ovšem má to jeden háček, a to, že veškeré tyto žádosti musí projít přímo přes Elona Muska a ten sám rozhodne, zda má daný člověk právo na výjimku, nebo ne. Toto pravidlo není možné nijak obejít.

Mohlo by vás zajímat:  Od června už Prima nedovolí přetáčet reklamy. Kdo je nechce, musí si připlatit

Tento problém není jenom u Tesly nebo SpaceX

Tesla navíc není jediná, kdo se snaží omezit nebo úplně zarazit práci z domova. Další takovou velkou společností je například Apple, který chce také, aby zaměstnanci byli na pracovišti fyzicky přítomni. Jenže u Applu je situace složitější a naráží na odpor organizované skupiny zaměstnanců a odbory.

Společnost Tesla v posledních měsících čelí hned několika soudním sporům, které s ní vedou její zaměstnanci. O těchto případech jsme psali již dříve a jedná se například o problémy s rasismem nebo sexuálním obtěžováním na pracovišti. A teď se pravděpodobně přidá hromada nespokojených zaměstnanců, kteří odmítají pracovat v této době z kanceláře.

Zdroj: https://www.computerworld.com/article/3663033/elon-musk-is-dead-wrong-about-working-from-home.html