Význam 8 nejpodivnějších emoji zná málokdo. Otestujte své znalosti ze světa emotikonů

S emotikony se dnes setkáváme na každém rohu a jsou součástí snad každé komunikace. Ovšem určitě se stalo i vám, že jste narazili na emoji, jehož význam vám nebyl úplně jasný. My jsme si dnes pro vás připravili osm z nich, jejichž význam je naprosto jiný, než jste si doposud mysleli. Pod sebou najdete osm vybraných a můžete hádat s námi, co to vlastně má být.

Obilné pole a sněhové koule?

Kdepak, i když by to tak mohlo vypadat, jedná se o rýžové knedlíky, které takto představují obřad pozorování měsíce. Ten se koná velmi často během japonských dožínek.

Sladký dezert?

Pokud nepatříte mezi milovníky japonské kuchyně, tak asi nemáte šanci znát správný význam. Tím je japonský rybí dort jménem kamaboko.

Socha z Velikonočního ostrova?

Opět špatně. Jedná se sice o sochu, ale úplně jinou. Toto emoji zobrazuje sochu Moyai, která se nachází v Japonském Tokiu.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí neumí sluchátka správně používat. Zbytečně je tak ničí a zkracují jejich životnost

Bambus, nebo kaktus?

Byli byste opravdu blízko, opravdu se jedná o rostlinu. Jenže ani o jednu ze dvou zmíněných. Toto emoji zobrazuje borovicovou dekoraci, která se používá okolo nového roku v Japonsku.

Červený tulipán?

To byste byli úplně vedle. Ve skutečnosti se jedná o jmenovku. Ale proč? To se nás neptejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Budova Burger Kingu?

Iniciály by odpovídaly, ale ne. Tentokrát je pravý význam někde úplně jinde. Toto emoji má totiž zobrazovat banku.

Mořské řasy a hnědá rýžová koule?

Byli byste opravdu blízko. Opravdu se totiž jedná o jídlo, jenže tentokrát je správná odpověď rýžový krekr, který je velmi oblíbený v Japonsku, kde se zapíjí zeleným čajem.

Ústředna padouchů?

S tímto strašidelným logem by to možná mohla být pravda, jenže ve skutečnosti se jedná o poštu v Japonsku a to strašidelné logo je znak pro poštovní známku.

Mohlo by vás zajímat:  Společnostem Apple a Samsung roste konkurence. Levné čínské modely útočí na jejich pozice

Jak jste byli úspěšní? Trefili jste správně alespoň jedno emoji, nebo jste se vůbec nechytali? Pokud ne, rozhodně se vám nedivíme, protože rozhodně nebylo jednoduché znát správný význam.

Zdroj: https://www.theguardian.com/technology/2016/jan/08/eight-pointless-emojis, https://metro.co.uk/2016/04/15/8-commonly-confused-emoji-and-what-they-really-mean-5814591/