TikTok omezí nevhodný obsah pro děti a mladistvé. Síť už v minulosti čelila několika kauzám

Nejen TikTok, ale i další sociální sítě jsou pod drobnohledem kvůli bezpečnosti mladistvých, a proto se většina těchto společností pokouší co nejlépe zabezpečit mladé před všemi možnými problémy, které je zde mohou potkat.

TikTok si za poslední léta získal obrovskou oblibu mezi uživateli z celého světa. Hlavně mezi dospívajícími. To je jedním z důvodů proč se pokouší zařídit, aby se obsah pro dospělé nezobrazoval skupině uživatelů pod 18 let. K mladým a dětem by se tedy neměly dostávat příspěvky, které pro ně nejsou vhodné. Od erotiky, násilných příspěvků až po videa podněcující k sebepoškozování.

Nové funkce pro tvůrce obsahu a bezpečnost

Nová funkce nabídne vylepšení pro uživatele. Tou nejdůležitější je možnost, která byla přidána právě tvůrcům obsahu. Než příspěvek vydají, budou si moci sami nastavit, zda je video vhodné pouze pro dospělé, děti, anebo ho mohou vidět všichni. Další funkce se týká účtů, které jsou mladistvých, ale spravují ho jejich rodiče nebo opatrovníci. Ti nyní dostanou možnost vybrat, jaký obsah se na daném profilu bude zobrazovat.

Zdroj obrázku: Freepik

S nežádoucím obsahem již mají zkušenosti

Tato společnost patřící čínskému ByteDance má už s těmito problémy několik zkušeností. Tou největší je nedávná kauza z loňského roku, kdy měl TikTok propagovat příspěvky s poruchou přijmu potravy. Tehdy se k tomu společnost vyjádřila jen zlehka a oznámila, že kromě toho, že příspěvky začnou z platformy mazat, pracují na vývoji funkce, která by dokázala rozpoznat v příspěvku nežádoucí obsah. Například hladovění, nadměrné cvičení a věci tomu podobné.

Vidíme tedy, že společnosti není lhostejné, co se na jejich platformě objevuje, a snaží se proti nevhodnému obsahu bojovat a neustále své služby zlepšovat. Přidává nové funkce a nevhodný obsah se snaží odstraňovat, jak jen to jde. My jim jen můžeme popřát, ať se jim to podaří.

Zdroj: https://www.pandasecurity.com/en/mediacenter/family-safety/is-tiktok-safe-for-kids/, https://www.bbc.com/news/technology-51561050