Díky emoji nejsou zprávy nikdy nudné. Jejich oficiální databáze se každým rokem rozrůstá

Díky emoji nejsou zprávy nikdy nudné. Jejich oficiální databáze se každým rokem rozrůstá

V dnešní době narazíte téměř v každé textové konverzaci na emotikony. Za posledních deset let se jejich vývoj opravdu zdokonalil a díky nim jsou naše texty barevnější a zábavnější. Ve skutečnosti jsou emoji sady postav a předmětů dostupné pro iOS, Windows, Mac OS a Android. Ale dokážete se v nich vyznat? Pokud ne, něco málo jsme si pro vás připravili.

Podívejme se na ty nejoblíbenější a nejpoužívanější emotikony a jejich významy

❤️ – Srdce asi nemusíme představovat a jeho význam také každý hned pochopí.

Mohlo by vás zajímat:  Unikátní objev ukázal krutost ukřižování. Nalezená kostra je teprve druhá v Evropě

? – Lebka.

✨ – Třpyt.

? – Oheň.

? – Tvář s pořádným úsměvem.

? – Tvář, která pláče smíchy.

✔️ – Fajfka nebo zaškrtnutí, které jasně značí, že máme hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často se přidávají nové emotikony?

Za vším stojí standard Unicode. Díky tomuto kódování znaků známe emotikony tak, jak je vídáme každý den. Pokud i vy máte nápad na nové emoji, tak není nic lehčího než tento návrh odeslat. Občas se totiž dostane na povrch i výtvor uživatelů. Poslední várka byla přidána v září roku 2021 a obsahovala celkem 37 nových emotikonů, které se hned zařadily mezi ty oblíbenější. Další várku bychom mohli očekávat někdy v průběhu tohoto roku.

Mohlo by vás zajímat:  TikTokem se šíří trend deinfluencingu. Uživatelé znehodnocují produkty a recenze jiných

Lidé emotikony mají rádi a berou je naprosto vážně

Důkazem toho je lidové hlasování o nejlepší emotikon, které se odehrálo na Twitteru. Účastnit se mohly všechny emotikony, které byly schváleny až do roku 2020. Udělovaly se zde ceny za nejoblíbenější a nejočekávanější. Navíc zde běží služba Emojipedia, která spravuje databázi všech dostupných emoji. Na prvním a druhém místě se umístila ?injekční stříkačka a ? mikrob. Pravděpodobně za vším stála pandemie koronaviru.

A jak jste na tom vy při používání těchto grafických kamarádů? Patříte mezi ty, kteří už bez nich nemohou žít a musí je vložit do každé věty, nebo jste to právě vy, kdo je stále ještě nepoužívá?

Zdroj: https://emojipedia.org