Influenceři nejsou ve světě kryptoměn důvěryhodným zdrojem

Kryptoměny mají za sebou krušné začátky, kdy jim málokdo věřil a jejich hodnota vůči stávající byla prachmizerná. Postupem času se drala na vrchol a svého nejvyššího vrcholu se dotkla na konci roku 2021, kdy hodnota jednoho bitcoinu činila 68 789 amerických dolarů. Kryptoměn existuje spousta, je ale těžké se vyznat a můžete se tak snadno ztratit. V tom vám mohou pomoci různé články nebo aplikace s jednoduchým rozhraním, abyste se pomalu dostali do světa kryptoměn. Rozhodně byste se měli vyvarovat rad influencerů v této oblasti. Influenceři jsou populární osobnosti v online prostředí, které radí uživatelům v nejrůznějších sférách. Jejich slepé následování bez ověření faktů vás může stát peníze i nervy, takže pozor na ně.

Mohlo by vás zajímat:  Nízké teploty mohou notebook úplně zničit. Chlad a vlhko si vyberou svou daň

Jejich priorita není vaše dobro

Zapamatujte si, že v jejich zájmu není vaše dobro, ale prospěch jejich nebo těch, kým jsou placeni. Většinou tyto osoby mluví tak, aby na vás zapůsobily, aniž by samy měly zkušenosti. Pozor na tyto typy influencerů. Často také vybízí uživatele, aby agresivně investovali do aktiv.

Zdroj obrázku: Freepik

Kupící se podvody

Jak již bylo zmíněno, stává se často, že se nejedná o odborníky v tomto odvětví. Jejich záměr cílí na krátkodobé výhledy spíše než na dlouhodobé investice. Nezajímají je dlouhodobá rizika, ale pouze rychlý výdělek.

Mohlo by vás zajímat:  Klávesové zkratky na Chromeboocích usnadní práci a ušetří čas. Toto jsou ty nejpoužívanější

Pozor, ne všichni „influenceři“ jsou opravdu influencery. Někdy se za ně mohou podvodníci cíleně vydávat, aby získali vaši důvěru. Po získání důvěry často apelují na vaše osobní údaje, aby je mohli zpronevěřit a získat z vás peníze nebo ukrást vaši identitu, takže pozor na ně.

Kde požádat o radu?

Určitě je vhodné navštívit ověřené obchodyaplikace, kde se obchoduje s virtuální měnou. Obohaťte své zdroje a informace odebíráním článkůnovinek ze světa kryptoměn a burz. Totéž platí také o fórech, kde zkušení investoři rozebírají celou tematiku komplexně. Kde dál se nechat inspirovat?

  • Podcasty ze světa kryptoměn.
  • Bílé knihy a oficiální stránky.
  • Platformy pro sociální obchodování.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-not-to-trust-crypto-influencers/