SSD disk vše mnohonásobně zrychlí. Výběr je široký, rozhodnout pomůže několik parametrů

SSD disk vše mnohonásobně zrychlí. Výběr je široký, rozhodnout pomůže několik parametrů

Chystáte se koupit nový SSD disk? Ale jak se v tom obrovském množství na trhu zorientovat? Ono vybrat SSD disk není tak složité, jak se může zdát. Ovšem je potřeba dát si pozor na některé parametry, na které se dnes podíváme. Díky SSD disku můžete výrazně zrychlit prakticky jakoukoliv práci se svým počítačem a dnes by měl mít tento disk v počítači už každý!

Rychlost SSD disků

Zrovna SSD disky nepatří mezi PC komponenty, o kterých se toho při nákupu moc dozvíme. Specifikace jsou vždy jen na pár řádků a jedním takovým je zmínka o rychlosti čtení a zápisu. Dle testů výrobci uvádějí pravdivé údaje, a proto tato rychlost může být jedním aspektem pro výběr. Samozřejmě ale uděláte nejlépe, když si přečtete o modelu, který jste si vybrali, recenze a hodnocení.

Mohlo by vás zajímat:  Díky funkci MobileTracker zaznamená Fitbit všechny kroky, i když ho u sebe nemáte
Zdroj obrázku: Freepik

Zahřívání SSD a výbava

Co se týče výbavy, tak tady toho opět moc nenajdeme. Ty nejlevnější SSD disky se prodávají bez vyrovnávací paměti, což má dopad na výkon. Nicméně rozdíl není takový a běžný uživatel si toho prakticky ani nevšimne. Pokud už by vás něco u výbavy mělo zajímat, pak je to určitě podpora šifrování, která se vám může někdy hodit. Co se týče přehřívání, pokud máte SSD s PCIe 3.0 a starší, pak zde nehrozí žádný problém. Ovšem od novějších PCIe 4.0 je potřeba dbát na to, aby měly dobré chlazení. Naštěstí většina výrobců na to myslí a dodává disky s dostatečným pasivním chlazením.

Mohlo by vás zajímat:  Google i Windows nabízí praktické aplikace pro sdílení nablízko

Potřebujete SSD pro herní konzoli?

V tom případě se opět dostáváme na jiný kousek trhu. Navíc tady moc na výběr nemáte. Pokud potřebujete přídavný disk pro Xbox, pak máte naprosto jednoduchou volbu. Existuje totiž jeden jediný disk, který si s touto konzolí nové generace rozumí, a tím je Seagate Storage Expansion Card s cenovkou okolo šesti tisíc. Pokud máte Playstation 5, pak zde je výběr o něco větší a seznam podporovaných SSD disků si můžete najít přímo na stránkách Sony.

Zdroj: https://www.pcworld.com/article/394015/what-type-of-ssd-should-you-buy.html