Linux je ideální volbou pro starší generaci i vývojáře. Uživatelům nabízí téměř 100% zabezpečení

Mezi nejznámější počítačové operační systémy patří Windows, macOS a Linux. A právě o Linuxu bude řeč. Linux se může pyšnit tím, že se jedná o velice efektivní, flexibilní a uživatelsky přívětivý operační systém. I přes to vše potěší své uživatele množstvím aplikací, uživatelskou jednoduchostí, přizpůsobením a dalším. Jak mladá, tak i starší generace si velice rychle oblíbily tento operační systém. Čím si získal srdce svých uživatelů?

Stabilita a přizpůsobení

Stabilita a bezpečnost jsou jedním z nejvyhledávanějších prvků operačního systému. Stále většina lidí využívá služeb WindowsmacOS. Na druhou stranu, co se týče bezpečnosti, Linux exceluje. Škodlivé prvky jako malware, trojský kůň, viry a další nemají téměř šanci.

I když na první pohled působí Linux zmateně oproti macOS či Windows, na rozdíl od těchto dvou operačních systémů umožňuje docela široké spektrum přizpůsobení. Toto je velice důležité zjištění, obzvláště pro starší lidi, kteří si mohou přizpůsobit operační systém k obrazu svému.

Mohlo by vás zajímat:  Spoluzakladatel Etherea věří, že nastal nejlepší čas pro investici. Kryptoměnu čeká velký růst
Zdroj obrázku: Freepik

Spousta možností

Jedinečnou vlastností je široká rozmanitostdistribuce. Na své si přijde každý, zejména však experti IT a technici ocení Arch Linux a Fedoru. Pohodlní milovníci distribucí si přijdou na své s Ubuntu a Debianem.

Starší lidé, ale i ostatní mají vždy větší potěšení z toho, když mohou pracovat se zařízením, které má vysoké zabezpečení. Tím máme na mysli především víceúrovňová přístupová práva, která rozlišují uživatele na základě přidělených rolí.

Jaké jsou další výhody nejenom pro seniory?

Co je napsáno výše, bezesporu hraje pro Linux, ale to není vše. Co dál nabízí tento operační systém?

  • Použití zdarma.
  • Seznámení s Windows.
  • Automatické aktualizace.
  • Spoustu usnadnění v rámci Linuxu.

Mezi běžně používané funkce usnadnění patří hlavně čtečky obrazovky, lupa, režim vysokého kontrastu, vizuální upozornění a klávesnice na obrazovce.

Zdroj: https://www.educba.com/advantage-of-linux/