Podle sériového čísla lze zjistit, zda je iPhone padělaný nebo bez záruky

Čím vyšší poptávka je, tím vyšší je šance, že se setkáme s padělky. Tento problém zažívá iPhone. Přímý nákup nového iPhonu v ověřených obchodech nenese žádná rizika. Při nákupu použitého iPhonu nebo z třetí ruky se zvyšuje riziko, že můžeme být napáleni. Jak tedy ověřit pravost a vyhnout se tak zbytečným komplikacím?

Rozdíl mezi originálem a falešným iPhonem

Originální iPhone je vybaven svým specifickým sériovým číslem, pod kterým se nachází země výroby. Podle něho zjistíte také to, zda je nový, repasovaný, a další údaje. Pomocí tohoto čísla zjistíte také stav záruky. Pro zjištění tohoto čísla budete muset navštívit Nastavení -> Obecné -> O aplikaci -> sériové číslo a označte jej pro zkopírování. Poté navštivte tuto stránku a vložte kód do náležitého okna. Potvrďte Odeslat a vyčkejte, dokud na vás nevyskočí výsledky hledání. Zkontrolujte si zjištěné informace s reálným stavem. Pokud na vás nevyskočí žádné výsledky, jedná se o špatnou zprávu, protože máte padělek.

Mohlo by vás zajímat:  Šikovná funkce dovolí zobrazit fotku nebo video ve WhatsAppu jen jednou

Jak rozeznat rozdíl mezi novým a použitým?

Opět postačí jednoduchá cesta směřující směrem k Nastavení -> Obecné -> O aplikaci. Zde uvidíte buď „Omezená záruka“ nebo „Pokrytí vypršelo“. Omezená záruka znamená, že je vaše zařízení stále v záruce, ale samotné zařízení bylo aktivováno již dříve, než jste zakoupili přístroj. V případě vypršení záruky je vaše zařízení staré déle než jeden rok.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte padělek nebo již vlastněný kousek?

Mohou se objevit potíže, když zjistíte, že se jedná o falešný model. V takovém případě můžete vymáhat po prodejci zpátky své peníze. V případě, že nelze vyplatit peníze, požádejte o novou originální kopii. U jakýchkoliv jiných nákupů požádejte o pomoc policii.

Prevence

Prevence je velice důležitá před samotnou koupí. Pamatujte na následující tipy:

  • vždy dejte přednost repasovanému než použitému zařízení z neznámých zdrojů,
  • nakupujte pouze od důvěryhodných zdrojů,
  • vyžádejte si doklady s IMEI a dalšími podrobnostmi spojenými s prodávaným telefonem.
Zdroj: https://www.livemint.com/news/how-to-check-if-your-iphone-is-original-or-fake-a-complete-guide-11673773370470.html