Cestování ekologicky: elektromobil, ale i dostupnější možnosti

Změna klimatu je téma, které trápí hodně lidí. A mnoho z nás uvažuje nad tím, jak mohou planetě pomoci díky vlastním rozhodnutím. Každodenní doprava je jednou z věcí, kterou můžete ve svém životě změnit. Změnit způsob, jakým se dostáváte do práce nebo do obchodu je jedna z možností, jak žít více zeleně a šetřit naši planetu. Poradíme vám, jak to můžete udělat.

Choďte pěšky

Jestli je to možné, snažte se všude chodit pěšky. Do práce to možná nepůjde, ale ze svého domova na nákup jistě můžete snadno dojít, jestli žijete alespoň v malém městě. Stejně tak nemusíte jezdit pro dítě do školy nebo školky, pokud ji máte ve stejném městě. Ušetříte přírodu, svou peněženku a ještě budete zdravější a štíhlejší. Má to jen samá pozitiva.

Mohlo by vás zajímat:  Darujte své tiskárně druhý život. Existuje několik možností, které potěší naši planetu

Jízda na kole

Nechcete chodit pěšky nebo to máte trochu dál? Pořiďte si kvalitní kolo a dojeďte si, kam potřebujete. Je to levné, ekologické a velmi prospěšné pro vaše zdraví. Jestli se nechcete tolik nadřít, můžete si pořídit také elektrokolo, které vám bude pomáhat s jízdou do kopce. Navíc jde o skvělou alternativu k motorce nebo skútru, které znečišťují naši planetu.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologická auta

Elektrická auta nebo hybridy jsou mnohem šetrnější k přírodě než klasické vozy, motorky a skútry. Nespalují totiž fosilní palivo, jako je benzín nebo nafta. Místo toho je zapojíte do zásuvky a vždy je nabijete ze sítě. Jejich pořizovací cena je vyšší, ale dnes je jejich technologie již velmi pokročilá a rozhodně se vám z dlouhodobého hlediska vyplatí. Navíc budete mít lepší pocit z toho, že jezdíte autem.

Mohlo by vás zajímat:  Koncept chytré vesnice zažívá boom. Moderní projekty ukazují, jak dokážou technologie proměnit život

Společná jízda

Domluvte se s kamarády nebo kolegy. Můžete do práce jezdit společně a podělit se o náklady na jízdu. Navíc nepojedete každý svým autem, takže ušetříte také přírodu. Vaše peněženka vám rozhodně poděkuje a ještě si během cesty krásně popovídáte. Můžete si stáhnout také aplikaci, která vám najde další jedince, kteří jedou vaším směrem. Bude to pro vás levnější a ekologičtější.

Zdroj: https://science.howstuffworks.com/environmental/green-science/10-ideas-green-transportation.htm