Být v bezpečí je nuda. Odvážlivci můžou vyzkoušet, jak se jednoduše nechat infikovat malwarem

Být v bezpečí je nuda. Odvážlivci můžou vyzkoušet, jak se jednoduše nechat infikovat malwarem

Nudíte se při používání svého počítače? Všechno běží až moc hladce a vy hledáte nějaké to vzrušení? Co takhle vypnout antivirus a infikovat se malwarem? Ukážeme vám jak na to!

Prakticky každý počítač je dnes dodáván minimálně se základní předinstalovanou sadou zabezpečení, která by vás měla ochránit. A i to je jeden z důvodů, proč se nechat infikovat malwarem není tak jednoduché, jak si můžete myslet. Pokud se tak chcete opravdu podívat do světa plného nebezpečí a malwaru, budete pro to muset něco udělat. Ovšem pro tyto pokusy nepoužívejte zařízení, které máte rádi, doporučujeme sáhnout po opravdu starém počítači s co nejstarším operačním systémem Windows.

Mohlo by vás zajímat:  Díky emoji nejsou zprávy nikdy nudné. Jejich oficiální databáze se každým rokem rozrůstá

Infikovat se u Windows 10 a 11 není jednoduché

Pokud se budete snažit infikovat na operačním systému Windows 10 nebo 11, pak věřte, že to bude oříšek. Jelikož Microsoft vám nedovolí fungovat bez antiviru, a pokud žádný nemáte, tak násilně zapne svůj Microsoft Defender Antivirus. Ten jde vypnout pouze tak, že budete mít v PC jiný aktivní antivirus. Vaším úkolem tedy je sehnat ten nejhorší antivirus, který se nachází na trhu. Ale s tím vám zajisté poradí Google.

Mohlo by vás zajímat:  Stránky a aplikace, které pomohou vybrat dovolenou jen podle několika parametrů
Zdroj obrázku: Freepik

Kde se nejrychleji infikovat?

Prvním místem, kde byste měli tyto potvůrky hledat, je ve vašem emailu. Z pravidla stačí navštívit sekci spam, kde už si pravděpodobně vyberete mezi neodolatelnými nabídkami a obrovskými penězi, které jste zdědili od svého prastrýce z třetího kolene, který celý život vlastnil ropná pole. Proklikejte všechny odkazy a stáhněte všechny soubory, které se na vás řítí z vyskakovacích oken a věřte tomu, že během několika minut jste hrdými majiteli malwaru.

Ať už jsou vaše důvody infikovat se malwarem jakékoliv, teď už byste to měli zvládnout. Nicméně vám opravdu silně doporučujeme toto zkoušet pouze na zařízeních, která nepoužíváte a ani v budoucnu používat nebudete. Ono zbavit se toho je občas mnohem obtížnější než se infikovat.

Zdroj: https://consumer.ftc.gov/articles/how-recognize-remove-avoid-malware