Vyčistit notebook není žádná věda. Postup je jednoduchý a hotový během několika minut

Vyčistit notebook není žádná věda. Postup je jednoduchý a hotový během několika minut

Potřebujete vyčistit svůj notebook? Dneska se podíváme jak na to od shora dolů a nebudete k tomu potřebovat žádné speciální věci, vystačíte si s těmi, které máte doma.

Žádný notebook nezůstane dlouho čistý. A to jak z povrchové stránky, tak zevnitř. Vyčištění zase nezabere tolik času a bylo by možná od věci se mu jednou za čas věnovat. Do půl hodinky máte hotovo a notebook vypadá jako nový. Ukážeme vám, na co se zaměřit, čemu se vyhnout a jaké prostředky na jaký materiál použít, aby se nic nepoškodilo. Nakonec se podíváme i na to, jak tuto čistotu udržet.

Začněte klávesnicí

Vaše klávesnice toho bude mít za sebou pravděpodobně hodně, takže bychom měli začít právě zde. Pro správné a důkladné vyčištění budeme potřebovat mikrovlákno. Ovšem dávejte si při čištění pozor! Hrozí zde šance, že se vám hadřík přichytí na okraje kláves a ty by se mohly odtrhnout. Proto na hadřík z mikrovlákna naneste vámi zvolený čisticí prostředek (pozor, aby nekapal) a opravdu opatrně se pokuste vyčistit celou plochu klávesnice.

Mohlo by vás zajímat:  Instagram se sám ozve, když na něm visíme příliš dlouho. Stačí nastavit limit
Zdroj obrázku: Freepik

Pokračujte touchpadem a vnějšími povrchy

Opět si na mikrovlákno naneseme čisticí prostředek, který preferujeme, a můžeme začít. Nejprve se zaměřte na touchpad a jeho okolí, protože jakmile bude tato část dokončena, musíte notebook uzavřít, abyste se mohli pustit do víka a spodní části. Dbejte na to, abyste čistili krouživými pohyby a rozhodně příliš netlačte, mohli byste poškodit barvu. Použijte maximálně takový tlak, jako kdybyste mačkali klávesu na klávesnici.

Na závěr vyčistíme obrazovku

Obrazovka je rozhodně nejcitlivější část vašeho notebooku a měli byste k ní také tak přistupovat. Mikrovlákno namočte pouze do vody a od okrajů pokračujte směrem dovnitř. Opět si dejte pozor, abyste příliš netlačili, zde je navíc možnost i toho, že by se vám podařilo notebook převrhnout.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/426448/how-to-properly-clean-your-gross-laptop/