Digitální detox: bez sociálních sítí získá život nový rozměr. Posuňte se konečně dál

Mnoho lidí dnes dělá své malé experimenty se sociálními sítěmi. Uvědomují si, že na nich tráví příliš mnoho času, a dávají si proto detox. Co můžete získat, když se odpojíte ze sociálních sítí na několik měsíců? Je překvapivé, že většina lidí dojde ke stejnému nebo hodně podobnému výsledku. Na sociálních sítích je většinou nikdo nepostrádá a jejich život existuje i mimo internet. Co můžete získat z digitálního detoxu?

Najděte své lepší já

Na sociálních sítích se neustále srovnáváme s ostatními. Snažíme se být lepší než ostatní, i když to není vůbec nutné. Bez připojení si uvědomíte, že byste neměli poslouchat nikoho jiného než svou intuici a pět nejdůležitějších lidí ve svém životě. Nic jiného nepotřebujete.

Na sociálních sítích má každý názor a každý má pravdu. Když žijete bez nich, získáte jen rady a pomoc, které hledáte. Máte příležitost sdílet všechno s ostatními a poznat sami sebe. To je v dnešní době k nezaplacení, protože to většina lidí nedělá a mají zmatek ve vlastních názorech.

Zdroj obrázku: Freepik

Osobní růst a přátelé získají nové rozměry

Máte pocit, že nerostete ve svém životě, když to nesdílíte se všemi na sociálních sítích? Pravda je, že budete růst možná ještě více, když nebudete ztrácet čas na internetu. Čtěte knihy, získávejte životní zkušenosti, dělejte experimenty, projekty, vzdělávejte se a uvidíte, že k tomu sociální sítě nepotřebujete.

Osobní kontakt s lidmi, které máte rádi, byste neměli podceňovat. Facebook Messenger, WhatsApp ani jiná aplikace vám to nenahradí. Osobně s nimi budete více sdílet své zkušenosti, problémy i radosti. Můžete si s nimi v klidu promluvit, aniž byste museli pořizovat hodně fotek a složitě vysvětlovat ve zprávách, co se stalo.

Přítomný život a zdravé vztahy za to stojí

Až odložíte mobilní telefon, poznáte sebe, svůj život i přátele z nového pohledu. Navíc si budete moci každý okamžik užít okamžitě, aniž byste museli čekat, až se objeví na internetu. Bez digitální sítě budete také blíž sami sobě. Snadno si uvědomíte sami sebe a budete se mít mnohem více rádi, až se nebudete srovnávat s dalšími lidmi.

Zdroj: https://www.powerliving.com.au/blog/digital-detox