Být dohledatelný na internetu je značně nepříjemné. Docílit opětovné anonymity je hodně složité

Být dohledatelný na internetu je značně nepříjemné. Docílit opětovné anonymity je hodně složité

Nechcete, aby vaše osobní údaje byly veřejně na internetu? Chcete všechny tyto informace o vás odstranit, ale nevíte, jak na to? Dneska vám s tím pomůžeme. Není to sice jednoduché, ale s trochou dobré vůle se vám podaří všechna vaše osobní data z internetu smazat.

Pokud si myslíte, že se zcela vymažete z internetu, pak vás budeme muset zklamat. Tohle prakticky není možné, ale můžete se pokusit o to, abyste svou digitální stopu minimalizovali, jak jen to jde. Existuje hned několik způsobů, jak toho docílit, a my se na ně blíže podíváme. Berte ovšem na vědomí, že tato procedura je nevratná, a jakmile jednou informace o sobě odstraníte, budou všechny nadobro pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se správně starat o smartphone během mrazivé zimy?

Smažte své účty na sociálních sítích a webových službách

Nejprve bychom se měli zaměřit na sociální sítě a webové služby, kde toho je o nás nejvíce. Pokud jste se tedy definitivně rozhodli, budete muset deaktivovat nebo smazat účty, kde to jen půjde. Příkladem je Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter a mnoho dalších. Pokud se vám to nechce všechno dělat osobně, pak ještě existuje služba, která se jmenuje DeleteMe. Ta za vás udělá vše, co je v lidských silách, aby vaše údaje dále nebyly na internetu, ale pořádně si za to zaplatíte.

Mohlo by vás zajímat:  Při ztrátě dat není vše ztraceno, lze je obnovit
Zdroj obrázku: Freepik

Nechte se smazat z webů sbírajících osobní data

Samozřejmě zde existuje hned několik společností, které se zabývají sběrem dat. Ty sbírají vše, co děláte online, a pak tato data prodávají třetím stranám, které vám díky tomu mohou lépe cílit reklamu. Na těchto stránkách si můžete vyhledat sami sebe a pak individuálně s každou touto službou musíte vyjednat, aby vaše data smazaly. Jedná se například o služby jménem Spokeo, Whitepages nebo PeopleFinder.

Míst, kde se mohou vaše osobní údaje nacházet, je opravdu spousta a odstranit vše je prakticky nemožné. Ovšem pokud se zaměříte na dva zmíněné body výše, pak se vaše digitální stopa opravdu sníží na minimum.

Zdroj: https://uk.norton.com/internetsecurity-privacy-remove-personal-information-from-the-internet.html