Být dohledatelný na internetu je značně nepříjemné. Docílit opětovné anonymity je hodně složité

Nechcete, aby vaše osobní údaje byly veřejně na internetu? Chcete všechny tyto informace o vás odstranit, ale nevíte, jak na to? Dneska vám s tím pomůžeme. Není to sice jednoduché, ale s trochou dobré vůle se vám podaří všechna vaše osobní data z internetu smazat.

Pokud si myslíte, že se zcela vymažete z internetu, pak vás budeme muset zklamat. Tohle prakticky není možné, ale můžete se pokusit o to, abyste svou digitální stopu minimalizovali, jak jen to jde. Existuje hned několik způsobů, jak toho docílit, a my se na ně blíže podíváme. Berte ovšem na vědomí, že tato procedura je nevratná, a jakmile jednou informace o sobě odstraníte, budou všechny nadobro pryč.

Smažte své účty na sociálních sítích a webových službách

Nejprve bychom se měli zaměřit na sociální sítě a webové služby, kde toho je o nás nejvíce. Pokud jste se tedy definitivně rozhodli, budete muset deaktivovat nebo smazat účty, kde to jen půjde. Příkladem je Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter a mnoho dalších. Pokud se vám to nechce všechno dělat osobně, pak ještě existuje služba, která se jmenuje DeleteMe. Ta za vás udělá vše, co je v lidských silách, aby vaše údaje dále nebyly na internetu, ale pořádně si za to zaplatíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechte se smazat z webů sbírajících osobní data

Samozřejmě zde existuje hned několik společností, které se zabývají sběrem dat. Ty sbírají vše, co děláte online, a pak tato data prodávají třetím stranám, které vám díky tomu mohou lépe cílit reklamu. Na těchto stránkách si můžete vyhledat sami sebe a pak individuálně s každou touto službou musíte vyjednat, aby vaše data smazaly. Jedná se například o služby jménem Spokeo, Whitepages nebo PeopleFinder.

Míst, kde se mohou vaše osobní údaje nacházet, je opravdu spousta a odstranit vše je prakticky nemožné. Ovšem pokud se zaměříte na dva zmíněné body výše, pak se vaše digitální stopa opravdu sníží na minimum.

Zdroj: https://uk.norton.com/internetsecurity-privacy-remove-personal-information-from-the-internet.html