Zvyšte ochranu svých dětí na platformě Twitch

Twitch je skvělou platformou, která je určena primárně pro streamování her. Streamovat tu můžete téměř cokoliv, co není spojené s explicitním obsahem. Bohužel ochrana nefunguje stoprocentně, takže se mohou vyskytnout mírné trhliny. Chcete své děti chránit, aby nepřišly do styku s nevhodným obsahem? Pojďme se tedy podívat, jak držet své ratolesti dál od negativních stránek této populární streamovací platformy.

Populární Twitch

Twitch je platforma umožňující streamování herního obsahu nebo třeba zábavnou komunikaci či interakci s publikem. Nemusíte streamovat, můžete se stát divákem, nebo dokonce i fanouškem nějakého streamera. Toho za jeho úsilí můžete i odměňovat finanční odměnou. Pravidla Twitche hovoří, že je platforma přístupná od třinácti let.

Mohlo by vás zajímat:  Google připravil velikonoční překvapení přímo ve vyhledávači

Twitch je oblíbený především kvůli tomu, že mladiství, kteří streamují, získávají pozornost, která se jim v běžném životě nedostane, ať už od přátel, okolí, tak i kolikrát od rodiny. Navíc proč nespojit něco, co je baví, s něčím, za co si mohou i přivydělat. Lepší streameři se dokonce živí tímto způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak udržet dítě v bezpečí

Twitch sám o sobě neposkytuje rodičovskou kontrolu, takže budete muset zakročit několika způsoby, abyste zvýšili bezpečnost dítěte před nežádoucím vlivem. Dítě touží po pozornosti a ta se mu může dostat právě v online světě Twitche. Uživatelé jsou tak horliví, že jsou schopni platit předplatné. Dospělý člověk už má daleko větší rozum než dítě, takže ví, co si může dovolit a zda má na to opravdu peníze. V případě dospívajícího dítěte se jedná o činnost, kterou je lepší spravovat, aby dítě neutrácelo peníze za něco, co může být zbytečné. Kontrolujte předplatné, popřípadě si promluvte se svým dítětem, aby používalo své peníze moudře.

Mohlo by vás zajímat:  Krádež kola je nepříjemná, lze jí však předejít. Nedejte zlodějům šanci

Na co dále si dávat pozor?

  • Na streamery vysílající explicitní obsah (zkontrolujte bio).
  • Zkontrolujte, s kým je v kontaktu.
  • Naučte se správně komunikovat s dítětem, aby nevyhledávalo pomoc a úlevu jinde. Na internetu číhá spousta podvodníků, kteří se tváří jako přátelé, ale pak cenné informace mohou použít k vydírání.
  • Vaše dítě by nemělo v žádném případě sdílet osobní informace v profilu.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-keep-kids-safe-on-twitch/