Karta eSIM je zabudována přímo v chytrém zařízení a nabízí několik výhod

SIM kartu zná každý, kdo používá chytrý telefon nebo ještě starší verze telefonů. Tato věcička je nezbytná pro to, abyste mohli volat, psát SMS nebo používat internet bez Wi-Fi připojení. Stále častěji se můžeme setkat s pojmem eSIM karta.

eSIM karta je vestavěná karta, kterou nepotřebujete fyzicky. Jedná se o kartu, jež je zabudována přímo v základní desce telefonu nebo jiného zařízení. Nemusíte se tedy starat o vyndávání, jako jste byli dosud zvyklí u SIM karet. Neznamená to však, že byste si nemohli změnit telefonní číslo nebo operátora. Veškeré informace lze změnit. Nemusíte už tedy čekat na to, až vám dojde nová SIM karta, vše je proveditelné během pár minut.

Mohlo by vás zajímat:  Internetové bankovnictví v telefonu: bezpečnost na prvním místě

Jak nastavit eSIM kartu

Klasický postup při používání SIM karty dovnitř telefonu spočívá v jejím vsunutí do zařízení. V případě eSIM karty stačí postupovat podle návodu. Předtím je však nutné zjistit, zda zařízení podporuje eSIM kartu. U zařízení iOS přejděte do Nastavení -> Mobilní data -> Přidat mobilní tarif a následně naskenujte QR kód. U zařízení Android postupujte obdobně přes Nastavení -> Síť a internet -> Přidat a poté dodržujte pokyny.

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody a nevýhody

Pokud jste si mysleli, že nano SIM karta je malá, eSIM karta je oproti tomu zrnko. Velikost nano SIM karty je 108,24 mm2, zatímco eSIM má velikost 30 mm2. K tomu si odečtěte plochu, která je potřeba pro zásobník SIM karet, a vznikne nový prostor pro další komponenty a vylepšení telefonů. Většina moderních eSIM karet umožňuje dvě tyto karty, což je samozřejmě velkým plusem.

Mohlo by vás zajímat:  Po koupi nového telefonu je nutné udělat několik kroků. Ušetří zbytečné problémy

Nevýhodou eSIM karet je, když měníte telefon, nemůžete pohodlně vyměnit kartu. Také můžete zaznamenat problémy s připojením nebo signálem. Již nebudete moci přendat SIM kartu do druhého zařízení a vyloučit tak možný problém s operátorem.

Podpora zařízení

Apple podporuje použití eSIM karet od řady XS, XR, 11 až po současnost. I menší verze SE dokonce podporuje tuto variantu SIM karty. Na straně Androidu se jedná o telefony Pixel společnosti Google, Samsung, Huawei, OnePlus, Motorola a i další nabízí podporu. Službu eSIM karty mohou využívat i chytré hodinky Apple Watch nebo Samsung Galaxy Watch či Huawei Watch.

Zdroj: https://www.rfwireless-world.com/Terminology/Advantages-and-Disadvantages-of-eSIM.html