Propojit sluchátka s televizí je možné několika způsoby

Televizor je jeden z nejpopulárnějších elektronických zařízení v domácnosti. Nejenže se na něm můžeme dívat na programy vysílané podle našeho poskytovatele, ale umí toho daleko více. Dnešní televizory jsou z převážné části chytrá zařízení, což už samo vypovídá o tom, že nabízí spoustu funkcí. Můžeme se prostřednictvím televizoru připojit k internetovému obsahu, jako je YouTube, Netflix, HBO Max atd. A to není vše, televizor lze propojit s notebookem, herní konzolí nebo chytrým telefonem. Co když ale nemůžete být zrovna v centru dění, ale zároveň nechcete přijít o nic důležitého? Tento problém vám mohou vyřešit sluchátka.

Mohlo by vás zajímat:  Instagram umožní mít vše pod kontrolou. Publikované příspěvky jde jednoduše skrýt

Připojení kabelem

Asi vás napadlo, že sluchátka lze propojit s televizorem velice jednoduše, a to prostřednictvím kabelu. Bohužel tato metoda vás omezuje v pohybu a musíte pak zůstat pouze v blízkosti televizoru. O něco lepší variantou je, když máte herní konzolisluchátka si připojíteovladači, který u novějších konzolí bývá bezdrátový.

Bezdrátová sluchátka

Nové televizory už jsou většinou vybaveny Bluetooth nebo Wi-Fi připojením. Obě tyto funkce vám ušetří čas i usnadní veškerou práci. Před spárováním se ujistěte, zda máte povolený přenos mezi zařízeními v nastavení televizoru. Tato volba je ideální pro ty, kterým nevyhovuje kabelové připojení nebo si chtějí vychutnat svůj oblíbený pořad během chození po domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Proč na vývoj webových aplikací oslovit profesionála a jak ho poznat?
Zdroj obrázku: Freepik

Bluetooth vysílač

V případě, že váš televizor neumožňuje Bluetooth připojení, připadá v úvahu bezdrátový vysílač. Toto zařízení není drahé, většinou vás vyjde na pár stovek korun. Po koupi vysílače připojíte adaptér do USB portu a poté spárujete se sluchátky. Před koupí buďte obezřetní, abyste si koupili zařízení, které podporuje vaše sluchátka.

Aplikace Roku TV

Přenos zvuku z televizoru do sluchátek můžete provést pomocí aplikace Roku TV. Aplikace nefunguje na bázi Bluetooth, každopádně vám i tak zprostředkuje bezdrátový přenos a nerušený zážitek z poslechu televizoru do vašich uší. Funkce Private Listening zprostředkovává tento přenos.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-listen-to-tv-with-your-headphones