Herní ovladač jde jednoduše přeměnit na myš. Ovládání hry jako v počítači už nic nebrání

Herní ovladač jde jednoduše přeměnit na myš. Ovládání hry jako v počítači už nic nebrání

Máte v plánu hrát na televizi počítačové hry? Pak by se vám mohl hodit tento malý trik, díky kterému se z vašeho herního ovladače stane počítačová myš. Připravili jsme si pro vás návod, díky kterému to zvládne opravdu každý.

Herní konzole jsou dělané na hraní her, ale pokud přece jenom preferujete počítač a chtěli byste si ho připojit k TV, pak budete pravděpodobně potřebovat herní ovladač, jelikož zapojení myši a klávesnice k TV je pořád dneska ještě problém. Existuje pořádná várka nástrojů třetích stran, které nám s tímto problémem pomohou.

Mohlo by vás zajímat:  Propojit dvě zařízení lze nejen přes Bluetooth. Nabízí se bezdrátové i kabelové alternativy

Použitím programu Steam

Pokud patříte mezi počítačové hráče, pak pravděpodobně ani u vás nechybí Steam. Ten má v sobě již integrovanou podporu herních ovladačů a dovolí nám s ním spoustu věcí. Například pokud máte xboxový ovladač, pak stačí podržet tlačítko Xbox a pravým joystickem se můžete pohybovat jako s myší. Pokud ho chcete jako myš používat dlouhodobě, pak v Nastavení -> Ovladač -> Obecná nastavení ovladače vyberte možnost, která se objeví. Nyní je z vašeho ovladače plnohodnotná myš.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené aplikace pro Android otevřeme snadno i ve Windows 11. Stačí znát jednoduchý postup
Zdroj obrázku: Freepik

Za pomoci programu Gopher360

Tento program dokáže opět přeměnit ovladač na myš se vším všudy. Ovšem zde není nastavení tak jednoduché jako již na přednastaveném Steamu a v nastavení si budete muset chvíli pohrát s mapováním kláves. Vším vás provede jednoduchý návod, který je stále přítomný, takže by se měl zorientovat i ten, kdo nic podobného nikdy nedělal. Tento program je navíc poskytován zcela zdarma.

Je zde i placená možnost Controller Companion

Pokud vám nevadí si něco málo zaplatit, pak je zde ještě program jménem Controller Companion a ten už za sto korun dokáže udělat z vašeho ovladače prakticky cokoliv. Ovládání je jednoduché, intuitivní a celým procesem vás opět provede připravený návod, díky kterému se při nastavování neztratíte.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/turn-your-game-controller-into-a-computer-mouse