Videohry zaženou nudu i v autě. Přenosné konzole i VR soupravy zabaví na celou cestu

Cestujete pravidelně dlouhé vzdálenosti a vaše ratolesti se nudí a nebaví je poslouchat hudbu? Vyžeňte nudu z automobilu a využijte možnost hraní videoher uvnitř auta. Můžete tak poskytnout zábavu uvnitř automobilu osazenstvu sedícímu v zadní části vozu.

Přenosná videoherní konzole

Nejjednodušší způsob, jak hrát videohry v autě, je pomocí přenosné videoherní konzole. Jednou z nejlepších dostupných videoherních konzolí na trhu je Nintendo Switch 2022. Výhodou Nintendo Switch je přístup k mnoha exkluzivním hrám. Pokud auto disponuje HDMI konektorem, můžete připojit konzoli k obrazovce. Další přenosné konzole jsou:

  • Steam Deck,
  • Nintendo 3DS,
  • PlayStation Vita.

Určitě se vyplatí mít ve své výbavě nabíječku nebo powerbanku. Dalším skvělým nápadem je použití samostatné VR náhlavní soupravy, Oculus Quest 2 je ideální volbou. K hraní VR her je zapotřebí hodně místa a nebylo by bezpečné, pokud by se vozidlo pohybovalo. Z tohoto důvodu se náhlavní souprava VR hodí pouze do karavanu nebo obytného vozu a hrejte hry, které nevyžadují stání.

Mohlo by vás zajímat:  Posílání velkých souborů mezi dvěma zařízeními nikdy nebylo jednodušší. Objevte ty nejlepší způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Videohry připojené na obrazovce řídícího panelu

Pokud je váš automobil kompatibilní s Android Auto, můžete na platformě hrát hry. Pro zahájení hry budete potřebovat spustit GameSnacks. I když vás bude Google upozorňovat, abyste zaparkovali auto před samotným hraním, jsou k dispozici i hry, které lze hrát, aniž byste spustili oči z vozovky. Jestli používáte Apple CarPlay, tak bohužel neexistuje integrace, přesto se ale na Redditu objevila zmínka o možnosti propojení Xboxu s Apple CarPlay.

Vestavné herní konzole

Ve snaze udržet krok s konkurencí se některé automobilky rozhodly pro instalaci vestavných herních konzolí. Například automobilka Tesla model S a X, Ford F-150 Lightning, Mercedes-AMG G 63 a S 560 Cabriolet obsahují automotive, které jsou výkonné a zvládnou Watcher 3, Cyberpunk 2077, Forza Horizon 5 nebo Guardians of the Galaxy.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-play-video-games-in-car/