Vyhněte se nejčastějším chybám během nabíjení notebooku

Jak používat notebook ví většina uživatelů, jak se o něj správně starat, to už méně. Jak bezpečně nabíjet zařízení, aniž by došlo k přehřátí nebo dalším potížím? Ze začátku je nutné napsat, že je důležité dodržovat postup nabíjení. Přebíjení notebooku způsobuje problémy, které vedou ke zkrácení životnosti. Optimální doba nabíjení všech notebooků se pohybuje v rozmezí 2-3 hodin. Jakmile notebook dosáhne 100% hodnoty, je vhodné odpojit nabíječku, aby došlo k zamezení přebíjení. Určitě se snažte využívat originální příslušenství. Nabíječky jiných výrobců nemusí splňovat stejné napětí, což může vést k poškození zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Práce z domova je oblíbená, přináší přesto řadu úskalí

Dodržujte čisté větrací otvory

Přehřátí notebooku může způsobit řadu problémů. Od sníženého výkonu, vypínání až po poškození interních součástek. Častou příčinou jsou ucpané větrací otvory. Dbejte na to, aby tyto otvory byly vždy čisté, bez usazenin prachu. Pokud si ale přeci jen chcete pojistit vhodné podmínky, přemýšlejte o investici do chladicí podložky. Tato podložka je ideální pro hráče nebo pro uživatele, kteří pracují s náročnými aplikacemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Stanovte vhodné podmínky

Během nabíjení mějte položený notebook na rovném povrchu, nejlépe na dřevěném nebo skleněném stole. Rozhodně se vyvarujte nabíjet notebook na pohovce, matraci nebo jiných nerovných površích, kde hrozí přehřátí a horší odvod vzduchu. Stejně jako u chytrého telefonu, tak i zde se vyvarujte použití, co nejvíce aplikací a her. Zkomplikujete tím akorát nabíjení a zařízení bude generovat více tepla.

Mohlo by vás zajímat:  Americký startup NDB vyvinul baterii s životností 28 000 let. Ostatní typy nechává daleko za sebou

Aktualizujte svůj OS pravidelně

Možná to zní, jako klišé, ale tím, že budete pravidelně aktualizovat svůj OS, tak máte vyšší šanci na zabránění potíží. Pravidelné aktualizace obsahují nejen důležité bezpečnostní aktualizace vůči útočníkům, virům apod., ale také obsahuje i opravné nástroje, jež opraví chybné soubory z předešlé aktualizace.

Jak tedy vidíte, jedná se o základní rady, které by měl každý uživatel znát. Kolik z vás ale opravdu dbá na správný postup bezpečného nabíjení, a kdo z vás odpojuje nabíječku po nabití plné kapacity? Neberte tyto rady na lehkou váhu, z dlouhodobého hlediska si můžete výrazně prodloužit životnost baterie a ušetřit tak i peníze.

Zdroj: https://www.shefinds.com/collections/this-is-the-worst-mistake-you-can-make-when-charging-your-laptop/