Vyhledávání v iPhonu je snadné. Vestavěná funkce najde cokoli v telefonu i na webu

Chytré telefony se posunuly na velmi zdatnou úroveň za posledních pár let. Společnost Apple se svým iPhone mobily svádí boj o čelo proti dalším gigantům s operačním systémem Android. iPhone je unikátní v tom, že má spoustu vestavěných funkcí, a vyjmenování všech funkcí může způsobovat potíže, natož je umět ještě používat. Vyhledávání je jednou z funkcí, o které možná ještě nevíte, je k dispozici i na macOS, i když tam je známé pod názvem Spotlight. Vyhledávání je velice schopnou funkcí, která vyhledá téměř cokoliv. Pojďme se tedy podívat, jak efektivně a správně používat vyhledávání na svém zařízení Apple.

Mohlo by vás zajímat:  Životnost baterie prodlouží několik pravidel během nabíjení

Jak začít

Vyhledávání funguje stejně v zařízeních iPhone, iPad a iPod touch. Tímto způsobem rychle vyhledáte nejen věci ve svém zařízení, ale také na webových stránkách. Začněte tím, že na domovské obrazovce přejedete prstem uprostřed obrazovky dolů. Měl by se vám zobrazit vyhledávací panel, do něj zadejte vhodné klíčové slovo. Jestli chcete vyhledat již nainstalované aplikace ve svém iPhonu, stačí zadat počáteční písmeno nebo další, abyste si mohli rychle spustit požadovanou aplikaci.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechny krypto platformy jsou důvěryhodné. Poznejte podvodníky podle jasných signálů
Zdroj obrázku: Freepik

Hledáte aplikace, které nemáte ve svém iPhonu nainstalované? Nevadí, stačí napsat celý nebo částečný název a přejet mezi výsledky dolů, kde narazíte na možnost „Hledat v App Store“. Tím se vám otevře App Store s odpovídajícími výsledky. Můžete si všimnout, jak dynamický způsob vyhledávání se vám nabízí.

Co můžete najít?

Vyhledávání je šikovná funkce na iPhonu a můžete zde najít vše, co obsahuje váš chytrý telefon nebo co nabízejí webové stránky. Abychom se vrátili k internímu obsahu, vyhledá opravdu vše, takže kontakty, dokumenty, mediální soubory, obrázky atd. Můžete vyhledávat také určité funkce nebo nastavení. Jestli vám nejde vyhledávání, možná máte vypnutou asistentku Siri. V takovém případě najeďte do Nastavení a povolte ji.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-use-search-on-iphone/