Tyto čtyři kroky je nutné udělat ihned po zapnutí nového počítače. Předejdou budoucím problémům

Tyto čtyři kroky je nutné udělat ihned po zapnutí nového počítače. Předejdou budoucím problémům

Počítač nekupujeme každý den a jedná se celkem o velkou investici. Proto bychom se o nový počítač měli starat co nejlépe. V dnešním článku se podíváme na několik kroků, které by měl udělat každý z nás. Prodloužíme tak živostnost svého počítače.

Čtyři tipy, co udělat hned po prvním spuštění

  1. Udělejte si v počítači pořádek. – Po prvním zapnutí si budete muset nastavit základní věci a vše si přizpůsobit podle sebe. Jakmile budete mít hotovo, pak se pusťte do pořádku. Spousta výrobců přidává do začátku takzvaný bloatware, což jsou předinstalované programy, které tam ne každý chce mít. Zbavte se proto těchto zbytečností hned první den.
  2. Vyberte vhodný webový prohlížeč. – Každý prohlížeč má své výhody a nevýhody. Podle toho, jaké služby nejčastěji používáte, si vyberte proto hned pro začátek takový, který vám bude vyhovovat nejvíce. Pokud například často používáte služby Google, jako jsou Disk Google, Fotky Google nebo Gmail, pak je pro vás nejlepší volbou právě Google Chrome. Pokud jste zase fanoušek Microsoft Outlook nebo Skydrive, pak byste měli zvolit Edge.

    Zdroj obrázku: Freepik
  3. Nainstalujte a nastavte si v PC antivirus. – Počítačové viry jsou obrovské riziko, obzvláště v poslední době se s nimi roztrhl pytel. Proto je doslova povinnost si v novém počítači vyhradit pár minut na to, věnovat se vlastní bezpečnosti. Nenechávejte nic náhodě a vyberte si pořádný antivirový systém už od samotného začátku.
  4. Zálohujte. – Ano, hned první den to opravdu nebude potřeba, ale můžete být na tuto činnost připraveni. Pak vám to ušetří hromadu času. V systému si nastavte automatické zálohy a pak vás v budoucnosti nic nepřekvapí. Když bude problém, jednoduše nahrajete jednu ze záloh a nebudete zbytečně ve stresu.

Všechny tyto body vám zaberou minimum času, ale dokážou vás ochránit na dlouhou dobu dopředu, proto rozhodně věnujte těmto krokům trochu času a nebudete litovat.

Zdroj: https://www.pluralsight.com/blog/tutorials/top-10-to-dos-after-building-a-computer
Mohlo by vás zajímat:  Nabíjení telefonu přes noc se nedoporučuje kvůli bezpečnosti a životnosti baterie