Tři kryptoměny, které myslí na životní prostředí

Když se řekne slovo kryptoměna, tak si většina lidí vybaví hned bitcoin. Ještě aby ne, když se jednalo o průkopníka v této oblasti. Nyní můžeme napočítat tisíce kryptoměn. Možná nevíte, jak se získávají bitcoiny, pokud vyloučíte obchodování. Získávají se těžbou, ke které je potřeba mít počítač a k tomu navíc grafickou kartu. Tento způsob není moc šetrný k životnímu prostředí. Existují ale jiné varianty, než je právě bitcoin a další k životnímu prostředí nešetrné kryptoměny.

Hedera

Hedera patří k nejlepším kryptoměnám, co se týče dopadu na životní prostředí. Je až 3 300× efektivnější než ethereum. Průměr transakce činí 0,000003 kWh. Tato skutečnost přilákala spoustu startupů a organizace, které se zajímají o životní prostředí. Hedera má tak potenciál stát se nejudržitelnější měnou v tomto odvětví.

Mohlo by vás zajímat:  Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky okolo nabíjení notebooků
Zdroj obrázku: Freepik

IOTA

Další síť s nízkou spotřebou energie je IOTA. Využívá inovativního řešení, zejména IOTA Tangle, což je neměnný datový záznam, který zachovává environmentální data a umožňuje vytvářet politické zásahy založené na důkazech, a lépe tak spravovat přírodní zdroje. IOTA spolupracuje také s různými společnostmi, včetně průmyslových odvětví, občanské společnosti, nebo dokonce i vlád, aby mohly řešit problémy spojené s klimatickou krizí. Například partnerství s Climate CHECK v roce 2020 vedlo k vytvoření DigitalMRV pro ochranu životního prostředí.

Síť Chia

Nová síť Chia byla vytvořena prostřednictvím jedinečného mechanismu konsenzu proof of spacetime (PoST), který využívá volné místo na pevném disku, což je změna oproti výpočetnímu výkonu. Síť Chia tedy spotřebovává méně než 1 % energie, než jakou využívá bitcoin. Síť Chia aktivně umožňuje globální spolupráci při kompenzaci emisí. Poskytuje decentralizovanou platformu neměnných záznamů s názvem Climate Action Data Trust sloužící k ukládání environmentálních dat, což zajišťuje integritu a transparentnost napříč institucemi na trhu s uhlíkem.

Mohlo by vás zajímat:  Phishingových útoků přibývá raketovým tempem. Vyhlídky pro rok 2023 nejsou nijak optimistické

Toto jsou tři z široké škály energeticky úsporných kryptoměn. Pokud hledáte způsob, jak získávat kryptoměny, ale není vám lhostejné životní prostředí, vyzkoušejte jednu ze tří možností.

Zdroj: https://www.thetimes.co.uk/money-mentor/article/eco-friendly-cryptocurrencies/