Tři kroky, díky kterým budou fotografie na telefonu vypadat vždy profesionálně

Dávno jsou pryč doby, kdy profesionální fotografové museli trávit dlouhé hodiny v temných komorách zvětšováním a vyvoláváním fotek, které předtím udělali. A které ani neměli možnost si předtím prohlédnout, takže každá fotka byla svým způsobem překvapením. I dnešní mobily fotí lépe než spousta historických fotoaparátů, nehledě na to, že jsou schopné samy od sebe rozpoznat obličeje lidí nebo jiné důležité objekty, na které se jako fotograf zaměřujete, a na ty správně zaostřit. I tak však existuje několik triků, které vašim fotkám dodají ještě větší punc profesionality.

Nastavení bílé

Mobily se snaží bílou nastavovat automaticky, ale ne vždy se jim to povede správně. Kromě toho nemusí správně rozpoznat, jaký záměr s výslednou fotografií máte a jakou jí chcete dodat atmosféru. Právě nastavení bílé barvy v tomhle směru udělá hodně, z jednoho snímku tak může vyjít fotka s romantickou, nebo naopak lehce mrazivou atmosférou. Bílou pak můžete později upravit v různých editorech, ale profesionálové se na ni zaměřují už při focení. Šetří si tak práci a zároveň mohou fotku lépe přizpůsobit obrazu svému.

Mohlo by vás zajímat:  Zrychlit Windows 10 lze několika kroky. Upravit jde nastavení baterie i spouštění programů
Zdroj obrázku: Freepik

Krok stranou

K získání dokonalého obrázku někdy stačí udělat krok stranou, skrčit se nebo naopak vylézt třeba na lavičku. Profesionální fotografové vědí, že perspektiva udělá hodně, a navíc se s ní velmi obtížně pracuje v postprodukci, byť některé moderní programy už umožňují i omezené úpravy tohoto typu. Chcete-li fotit jinak než ostatní, právě změna perspektivy vás od nich dokáže odlišit.

Stativ nebo selfie tyč

Udržet foťák nebo telefon v ruce není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Zejména při snímcích s delší expozicí. Stativ, byť malý, nebo třeba selfie tyč vám v tomhle směru mohou hodně pomoci. Fotky pak nebudou šejdrem, nebude se vám rozbíhat kompozice a celkově budou působit o poznání profesionálněji než snímky pořízené bez stativu.

Zdroj: https://smartphone-photography.com/25-tips-to-make-your-smartphone-pictures-look-professional/