Telegram se přidává k ostatním platformám a spouští přidávání příběhů

Zakladatel Telegramu Pavel Durov odhalil, že v aplikaci Telegram budou uživatelé moci brzy přidávat příběhy. Každou chvíli by měla být tato funkce zpřístupněna, jelikož avizovaný měsíc vydání je červenec tohoto roku, který se blíží ke konci své první poloviny. Telegram tak napodobí své konkurenty, jakými jsou WhatsApp, Instagram, Facebook nebo Snapchat. Do příběhu můžete přidávat fotky, videa, texty nebo jiná média po určitou dobu, většinou se jedná o 24 hodin. I když trvalo několik let, než se Telegram odhodlal k tomuto kroku, uživatelé se konečně dočkali.

Mohlo by vás zajímat:  Objevte YouTube Primetime Channels a získejte přístup k prémiovému obsahu na jednom místě

Proč Telegram přistoupil k tomuto kroku?

Možná vás napadá otázka, proč až po takové dlouhé době učinil Telegram takový krok. Například oproti WhatsAppu je Telegram napřed. Jenomže v tomto případě WhatsApp zavedl aktualizaci stavu už v roce 2017. Durov prohlásil, že se zdráhal tuto funkci přidávat, protože byla všude okolo a chtěl zůstat unikátní. Postupem času se ale musel podvolit tlaku, a proto nakonec svolil k přidání této funkce. Další platforma Signal byla nucena přidat tuto funkci už o rok dříve.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozdíly oproti jiným aplikacím

Durov zároveň dodal, že se budou příběhy na Telegramu lišit od ostatních platforem. Začneme tedy soukromím, které má být personalizované podle toho, jak si sami nastavíte. Váš příběh tak může vidět kdokoliv, či jen přátelé, nebo pouze vybrané kontakty. Ke svým příběhům můžete přidat také různé popisky, tagy nebo označovat další lidi či stránky. Telegram povolí možnost pořízení snímků z obou kamer současně, ve výsledku tak budete mít snímek z přední i zadní kamery.

Mohlo by vás zajímat:  Dezinformace může šířit každý a současná doba tomu nahrává. Kam až to může zajít ukázal příběh jednoho prezidenta

Telegram taky personalizuje určení délky samotného příběhu. Nově si tak budete moci nastavit délku dle vybraných časů. Vybírat si tak budete moci z 6, 12, 24, 48 hodin, nebo dokonce permanentního ponechání, stejně jako to je u Instagramu v případě Highlights.

Brzy očekávejte funkci ve své aplikaci

Uživatelé Telegramu, kteří tak dlouho čekali, se nakonec dočkali. Každou chvíli tak můžete očekávat přistání této funkce. Říká se „lepší pozdě nežli později“, což v této situaci platí dvojnásob. Ti, kteří nepatří mezi fanoušky, by mohli dát Telegramu šanci a vyzkoušet ho, když bude teď jiný.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/telegram-10-update-stories-available/