Technologie budoucnosti, které mohou změnit náš svět

Budoucnost je velmi fascinující. Každou vteřinu, co čtete tyto řádky, se stanou brzy minulostí. Technologie a její pokrok jde neustále kupředu. Každou vteřinou se v některém odvětví dosáhne určitého pokroku. Někdy se tak stane, že každý den se objeví nová technologie nebo způsob staré technologie, která může změnit svět. V neustálém toku informací je však velice snadné se ztratit v tom, jaké technologie jsou momentálně v popředí. Pojďme se tedy podívat na některé z nich.

Pískové baterie

Ne každá technologie musí být složitá. Stačí jednoduchý koncept finských inženýru, kteří našli využití pro písek. Ti našli způsob, jak přeměnit písek v obří baterii. Tito inženýři naskládali 100 tun písku do ocelového kontejneru o rozměrech 4 x 7 metrů. Veškerý písek byl následně ohříván prostřednictvím větrné a slunečné energie. Toto teplo pak může distribuovat místní energetická společnost, aby zajistila teplo budovám a jejím okolí. Celý proces probíhá odporovým vytápěním.

Mohlo by vás zajímat:  Tři tipy pro lepší fotografie: hlavní roli hraje správné zaostření a světlo

AI generování obrazu

Svět umělé inteligence se neustále zlepšuje. AI dokáže vykonávat práci stejně jako člověk, ne-li lépe. Výzkumníci společnosti OpenAI vytvořili software, který je schopen vytvářet obrázky z pouhých formulovaných výzev. Získat můžete jakýkoliv obrázek, stačí do vyhledávače zadat požadavky, a během pár vteřin dostanete výsledný obraz.

Zdroj obrázku: Freepik

3D tisk

3D tisk je velice zajímavé téma. Svým zákazníkům poskytne levnou stavbu domů, až po cenově dostupné robustní brnění, ale velice zajímavým objevem jsou 3D tištěné kosti. Použití 3D tištěných kostí je překvapivě snadné. Nemocnice může provést magnetickou rezonanci, kterou následně odešle Ossiform. Ta vytvoří specifický 3D model implantátu pro pacienta. Nejlepší na tom je, že tato náhrada plně spolupracuje s lidským tělem.

Mohlo by vás zajímat:  Elon Musk zmátl fanoušky dogecoinu. Možnosti platit touto kryptoměnou v McDonald’s se nedočkají

Velmi blízko jsme také době, kdy budou potraviny nahrazeny 3D tištěným laserem. Vědci z Columbia University School of Engineering vytvořili zařízení, které dokáže vytvořit koláč se sedmi ingrediencemi pomocí potravinářských inkoustů, a poté je uvařit k dokonalosti pomocí laseru. Jejich výtvor obsahoval:

  • banán,
  • džem,
  • arašídové máslo,
  • Nutellu.
Zdroj: https://www.simplilearn.com/top-technology-trends-and-jobs-article