Svádět vysoké účty za elektřinu na dodavatele je nyní v módě. Náklady však zvyšují chybně zapojené spotřebiče

Svádět vysoké účty za elektřinu na dodavatele je nyní v módě. Náklady však zvyšují chybně zapojené spotřebiče

Elektřina neustále zdražuje a váš účet je vysoký? Pojďme se podívat v dnešním článku na to, jak nejlépe ušetřit za elektrickou energii.

I když vaše elektronické zařízení vypnete, tak není jisté, že dále neodebírá elektřinu, jelikož spousta přístrojů po vypnutí přejde do pohotovostního režimu. Příkladem jsou televizory, satelity nebo konzole. V tomto režimu je spotřeba pořád dost velká na to, že zařízení nic nedělá. Navíc tento odběr má své vlastní označení a říká se mu upíří energie nebo také unikající energie. Možná tomu ani nebudete věřit, ale deset procent vašeho účtu za elektřinu odpovídá právě této energii.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na vytápění pomůže banální trik. S trochou šikovnosti ho zvládne každý

Uniká vám v domácnosti energie?

Chcete zjistit, jestli i ve vaší domácnosti dochází k tomuto úniku energie? Máme jeden tip, jak to otestovat. Vše, co k tomuto testu budete potřebovat, je vypnutí všech elektrických spotřebičů ve vašem příbytku. Nyní se projděte k vaší elektroměrové skříni a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud čísla stále rostou, pak je zasažena i vaše domácnost a prakticky platíte za elektřinu, kterou ani nevyužijete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit úniku energie?

Tím opravdu nejjednodušším způsobem je odpojení všeho, co nepoužíváte, ze zásuvky. To ovšem není moc praktické a hlavně odpojit vše dá hodně práce, navíc když většina z nás má zástrčky za nábytkem. Dalším řešením, které je už poněkud jednodušší, je připojit vše do prodlužovacích kabelů, které disponují přepínačem. Ty po vypnutí zamezí odběru elektřiny a vás účet za ni by se nyní mohl o pár stovek zmenšit.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoké ceny energií jsou tématem číslo jedna. Přinášíme tipy, jak ušetřit na vytápění

Výměna spotřebičů za úspornější

Poslední možností, jak ušetřit, je nejprve nakoupit. Ano, čtete správně. Pokuste se vaše staré spotřebiče vyměnit za nové, úsporné. Jejich nákup sice není zadarmo, ale v dlouhodobém horizontu na tom ušetříte opravdu nemalé peníze. Navíc spousta obchodníků nabízí výměnou za starý spotřebič i slevu na nákup nového, což by mohlo být řešení.

Zdroj: https://blog.se.com/residential/2020/08/13/why-is-my-electric-bill-so-high-and-how-do-i-fix-it/