Google účet může zmizet beze stop. Smazat jde snadno, pak už není cesty zpět

Google účet může zmizet beze stop. Smazat jde snadno, pak už není cesty zpět

Rozhodli jste se dát sbohem svému starému Google účtu? Pokud z nějakého důvodu nechcete, aby váš starý účet pořád fungoval, pak vám nic nebrání v tom, abyste ho definitivně smazali. Google umožňuje smazání účtů všem uživatelům a bez jakéhokoliv omezení.

Pokud se ovšem k tomuto kroku rozhodnete a definitivně chcete smazat svůj Google účet, pak mějte na paměti, že přijdete o přístup ke všemu obsahu, který je s tímto účtem spojený. Třeba zálohy, data v aplikacích a službách jako Google Play, Fotky Google nebo YouTube. Pokud o tato data nechcete přijít, pak se ujistěte, že jste si u všeho udělali manuální zálohu. Protože všechna budou definitivně smazána spolu s vaším Google účtem.

Mohlo by vás zajímat:  Při ztrátě přístupového kódu do iPhonu je možné postupovat několika kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Jdeme na to, mažeme Google účet

Smazání provedeme v několika krocích. Ještě jednou připomínáme, že pak už není cesty zpět. Proto si to dobře rozmyslete, a pokud na smazání trváte, pak se ještě jednou přesvědčte, že máte zálohováno vše, co je potřeba.

  1. Otevřete nastavení svého Google účtu.
  2. Po levé straně uvidíte nabídku a v té vyhledejte možnost Data a personalizace. Klikněte na ni.
  3. Nyní před sebou uvidíte další možnosti k výběru a nás zajímá ta se jménem Stáhnout, odstranit nebo vytvořit plán pro svá data.
  4. Přiblížili jste se ke svému cíli. Před sebou nyní uvidíte možnost Smazat službu nebo váš účet.
  5. Posledním krokem je potvrzení a kliknutí na Smazat svůj Google účet. Po potvrzení této možnosti budete vyzváni k zadání svého hesla. Pokud bude heslo přijato, pak stačí naposledy potvrdit a váš Google účet navždy zmizí ze světa.
Mohlo by vás zajímat:  Všechny hovory na Android telefonech lze nahrát. Dostupné aplikace fungují na jedničku

Blahopřejeme, máte to úspěšně za sebou a váš Google účet již neexistuje. A to doopravdy. Pokud byste se rozhodli, že chcete tento smazaný účet obnovit, pak vám nepomůže ani samotná podpora Google, jelikož smazání je nevratné a už nejde vzít zpět. Proto opravdu dobře zvažte, zda tento krok chcete udělat.

Zdroj: https://cybernews.com/secure-email-providers/how-to-delete-a-gmail-account/