S počítačovými hrami je spojeno mnoho mýtů. Pro zážitek ze hry není nutné špičkové vybavení

Stejně jako počítače tak i samotný herní průmysl urazil dlouhý kus cesty. Od prvních jednoduchých her až po současnou podobu, kdy máme na výběr nespočet her různého žánru. Čím více lidí tvoří komunitu, tím více dezinformací nebo dogmat může být vypuštěno některými jedinci. V tomto článku se zaměříme především na mýty spojené s PC hrami, které se zaměřují většinou na výkon.

Výkonný hardware

Mezi časté a mylné představy patří vize počítače vybaveného špičkovým hardwarem. V dnešní době si můžete vychutnat moderní tituly na průměrném počítači. Pokud toužíte po dokonalém grafickém zážitku, tak ano, budete muset investovat do lepšího počítače, nicméně pro obyčejné hraní stačí průměrný počítač. Kromě nových titulů můžete vyzkoušet starší hry nebo hry, jako je Fortnite, Valorant, League of Legends nebo Overwatch. Další mylnou představou je počet jader v procesoru. Více jader je ideální pro vykreslování nebo spouštění virtuálního počítače či spouštění více procesů současně. Moderní procesory obsahují až deset jader. Pro hraní starších her stačí jedno jádro, pro novější dvě až šest. Pro hraní je obecně důležitější vyšší takt než počet jader.

Mohlo by vás zajímat:  Srovnání tlačítkových a chytrých telefonů: oba typy dokážou nabídnout něco navíc
Zdroj obrázku: Freepik

Čím více RAM paměti, tím lépe

Je zbytečné vlastnit vysokou paměť RAM, která nepatří mezi nejlevnější hardware. Většina her se vejde do 10 GB RAM, proto s ohledem na budoucnost bohatě postačí 16 GB RAM. Více RAM oceníte tehdy, když kromě hraní pracujete také s různými grafickými programy. Na obnovovací frekvenci záleží, určitě se nejedná o žádný trik, jak jste možná mohli někde zaslechnout. S velikou oblibou toto tvrdili konzoloví hráči, jelikož jejich hraní bylo omezeno na 30–60 FPS. S nástupem PS5 a Xbox Series X se frekvence navýšila na 120 Hz. Vyšší frekvence dá rozdíl především v kompetitivních střílečkách.

Mohlo by vás zajímat:  Linux je ideální volbou pro starší generaci i vývojáře. Uživatelům nabízí téměř 100% zabezpečení

Žádné exkluzivity

I když Sony nabízí společně s Xboxem (Microsoft) mnoho exkluzivit, tak to neznamená, že hry na počítač zůstaly na ocet. Najdete zde nespočet titulů, které nejsou dostupné na konzolích a kolikrát zprostředkovávají různé herní modifikace, konkrétně ve Fallout 4 nebo Skyrim. Stejně tak je nesmysl, že PC hry jsou drahé. Naopak, jsou levnější než konzolové hry.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/pc-gaming-myths-debunked/