Protivědecké hnutí během pandemie spustilo v Americe obrovskou antivakcinační kampaň. Země má tak nejvíce mrtvých

Protivědecké hnutí během pandemie spustilo v Americe obrovskou antivakcinační kampaň. Země má tak nejvíce mrtvých

Experti uvádějí, že USA jsou v počtu případů a úmrtí na koronavirus na prvním místě. Toto prvenství přičítají tomu, že úsilí koordinovat pandemii bylo nedostatečné. Upozornění na sociální distancování, nošení obličejových masek a testování mělo být dle údajů nedostatečné.

Dezinformace za Trumpa byly tak silné, že je téměř nejde napravit

Podle amerického odborníka na infekční choroby se protivědecké hnutí postaralo o to, že USA a svět připravilo na horší pandemii, než jaká byla. Dezinformační kampaň byla obrovského rozsahu, a byla dokonce podporována velkými korporacemi i některými vládami. Hlavně americkou a ruskou. Dodal také důležitou věc, a to, že Bidenova nová administrativa slíbila, že bude zavedena strategie založena na důkazech. Nicméně na to již bylo moc pozdě, protože protivědecké dezinformace přímo od bývalého prezidenta Donalda Trumpa nabraly obrovské rozměry.

Mohlo by vás zajímat:  Google Assistant dokáže lézt na nervy. Na pár kliknutí ho jde jednoduše vypnout
Zdroj obrázku: Freepik

Antivakcinační hnutí za pandemie výrazně zesílilo

Za tu dobu vzniklo celkem početné antivakcinační hnutí, které bojuje za lékařskou svobodu a chce, aby byla vakcinace dobrovolná a za žádnou cenu by neměla být povinná. Během pandemie toto hnutí zesílilo a získalo si obrovské množství příznivců. Protesty proti obličejovým maskám nebo sociální distanci byly na denním pořádku. Vzhledem k tomu, že toto hnutí čítalo obrovské masy lidí a ti dále šířili dezinformace a neověřené informace, spousta lidí nevěděla, kde je vlastně pravda. A právě to zapříčinilo to, že je Amerika první v počtu nemocných a má nejvíce úmrtí.

Mohlo by vás zajímat:  Netflix nabízí pro každého něco. Na fanoušky sci-fi tu čekají opravdové seriálové pecky

Dezinformace a nevědecký obsah týkající se pandemie můžou být z internetu smazány

Podle portálu CNN je možné, že to dojde až tak daleko, že veškerý nevědecký obsah a dezinformace okolo pandemie budou odstraněny ze sociálních sítí, webů organizací nebo například internetových obchodů, které je podporují. Tím se nyní bude zabývat vládní pracovní skupina, kterou tvoří zástupci ze všech částí vlády včetně ministerstev.

Zdroj: https://www.nytimes.com/interactive/2022/02/01/science/covid-deaths-united-states.html