Programy pro úpravu fotografií jsou náročné na výkon počítače. Hladký chod zajistí několik kroků

Úprava fotografií a další práce spojené se správou fotek můžou být pro někoho koníčkem, nebo dokonce řemeslem, kterým se živí. Ať už se jedná o koníček, nebo práci, požitek z úpravy a práce může znechutit nestíhající počítač. Nejen že nás to bude obtěžovat, ale také zdržovat. Ještě než ale zvážíte koupi nového zařízení, můžete vyzkoušet některé z následujících tipů, které by vám mohly pomoci vyřešit tento problém.

Soustřeďte se na jednu operaci

Pokud si pořídíte nový počítač, notebook nebo MacBook, pak by měl mít dostatečný výkon a paměť, aby utáhl více otevřených aplikací najednou. Aplikace pro úpravu fotografií, jako je Adobe Photoshop, Illustrator nebo Lightroom, jsou velmi náročné a jejich spuštění najednou může způsobovat právě zmíněné zpomalení, k tomu si připočtěte ještě webový prohlížeč a další otevřené aplikace. Jestli máte starší nebo slabší kousek a cítíte potíže během práce s programy, doporučujeme omezit co nejvíce aplikací, které nepotřebujete, a pokud možno si vyberte pouze jeden program pro úpravu fotek.

Mohlo by vás zajímat:  Rozvoj umělé inteligence nahrává kyberzločincům ve vytváření malwaru a snadnějším prolomení hesel
Zdroj obrázku: Freepik

Úložiště

Svou roli hraje také úložiště. Jako první krok byste se měli snažit udržovat interní disk počítače co nejméně zaplněný. Každý disk pracuje lépe, když má rezervu, co se týče volného místa. Za druhé můžete ulevit svému zařízení i tím, že si přesunete své fotografie určené pro úpravu na externí úložiště. V tomto případě doporučujeme kapacitu minimálně o 1 TB.

Pravidelně aktualizujte software

Pravidelná aktualizace slouží k tomu, aby software zůstal co nejvíce aktuální, chránil před různými hrozbami a opravoval chyby. Někdy může být na vině zpomalení zařízení malware nebo jiný vir. Aktualizace vychází celkem pravidelně, k dispozici je také možnost automatického stahování a následné instalace těchto aktualizací.

Mohlo by vás zajímat:  Telefony lákají na velký výkon zoomu, digitální zoom ale nabízí zcela jinou technologii

Co se týče pořízení nového zařízení, záleží, jaké máte finanční dispozice a jestli se živíte úpravou fotografií. V takovém případě se rozhodně vyplatí pořídit to nejlepší, co trh nabízí, ale postačí také značky jako Dell nebo HP.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/computer-running-slow-photo-editing-solutions/