Pro uvolnění místa v telefonu není nutné mazat oblíbené aplikace. Postačí mnohem jednodušší řešení

Pro uvolnění místa v telefonu není nutné mazat oblíbené aplikace. Postačí mnohem jednodušší řešení

Pokud máte levnější telefon, pak se možná občas divíte, jak rychle vám mizí úložný prostor. Důvod je jednoduchý. Levnější telefony nemají moc místa k ukládání a čím déle telefon používáte, tím více místa vám zabírají dočasné soubory, tedy soubory v mezipaměti. Tato data se ukládají z prostého důvodu. Když tam jsou, pak je systém dokáže rychleji načíst a vy tak šetříte čas, jenže to je na úkor volného místa.

Nemusíte se ale bát tato data smazat. Pokud máte nedostatek místa, pak je to jedno z nejšetrnějších řešení, protože tak prakticky nepřijdete o nic důležitého. Nemusíte se tak bát, že byste přišli o uložený postup ve hře nebo nastavení nějaké z aplikací.

Mohlo by vás zajímat:  Bitcoin si stále drží dominantní postavení na trhu s kryptoměnami
Zdroj obrázku: Freepik

Jak smazat mezipaměť u prohlížeče Google Chrome

Prakticky většina Android telefonů je dodávána s tímto prohlížečem již v samotné základu. A jelikož se tak stává jednou z nejpoužívanějších aplikací ve vašem telefonu, tak bude tento prohlížeč zabírat obrovské množství místa. Proto nejprve začneme právě zde. V nastavení prohlížeče vyberte možnost Historie a zde se dostaňte do sekce Vymazat údaje o prohlížení. Zde zaškrtněte pouze poslední položku. Smažou se tak pouze obrázky a soubory v cache.

Jak smazat mezipaměť u ostatních aplikací v telefonu?

Svou mezipaměť má úplně každá aplikace, kterou máte v telefonu nainstalovanou. A pokaždé, když tuto aplikaci zapnete, tak se místo, které zabírá, o něco zvětší. Proto je dobré čas od času mezipaměť promazat i u ostatních aplikací. Ve svém telefonu se dostaňte do Nastavení -> Aplikace a zde si seřaďte aplikace podle velikosti. Nahoře najdete ty nejpoužívanější a zároveň ty, které zabírají nejvíce místa. Nyní už jen u každé aplikace vyberete možnost Vymazat paměť. Pozor, abyste se nespletli a neklikli na Smazat data, tím byste přišli o ta data, která ztratit opravdu nechcete.

Zdroj: https://www.techlicious.com/tip/how-to-free-up-space-on-your-smartphone/