Při výběru notebooku je důležité dívat se na správné parametry

Pořízení nového zařízení je vždy dopaminovou bombou. Je vzrušující sledovat, z kolika možností máme na výběr při pořízení notebooku. Ať už vybíráme notebook pro jakýkoliv účel, je potřeba, abychom se neukvapili a pořádně si prošli nabídku. Jaké jsou nejčastější chyby při výběru nového notebooku a čeho se raději vyvarovat?

Parametry

Velkou roli hrají parametry notebooku při pořízení. Zde platí věta „na velikosti záleží“. Záleží totiž, k čemu chcete notebook opravdu využívat. Menší notebook je skvělý a vhodný pro přenášení, zatímco větší notebook je skvělou volbou pro hraní her nebo sledování filmů. Pro cestování je tedy vhodný menší.

Mohlo by vás zajímat:  Telefon s IP68 je dobrá volba. Jeho odolnost oceníte nejen při cestě na dovolenou

Podceňovanou oblastí jsou portynoteboocích. Mnoho uživatelů si přečte výkon, velikostrecenze, ale zapomene se podívat, jakými porty je notebook vybaven. Nezapomeňte tedy zjistit, čím vším je notebook vybaven, abyste předešli nemilému překvapení.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvalita zvuku a obrazu

Důležitými parametry jsou zvukobraz. Pamatujte na skutečnost, že pořizovaný notebook budete používat, respektive vaše oči. Pro jejich největší komfort zvolte ten, který oplývá nejvyšší obnovovací frekvencí. Tohle platí zejména pro ty, co hodlají trávit za obrazovkami spoustu času, především hráči počítačových her. Ideálním displejem je tedy 15,6″ model s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz s rozlišením 1920 × 1080 pixelů.

Mohlo by vás zajímat:  Telefony se 4K rozlišením jsou zbytečnou investicí. Jiné parametry se vyplatí více

Nezapomínejte také na notebooky s dobrou kvalitou zvuku, která vám může předat lepší zážitek během používání notebooku nebo vám ho naopak zhoršit.

Nevěřte pouze recenzím

Recenze jsou skvělé, podle nich se můžete řídit, ale neměli byste doslova. Určitě platí předchozí slova, kdy je potřeba určit si prioritu, pro co chcete notebook využít, co má vše obsahovat. Po snížení okruhu se můžete podívat na recenze, které vás mohou utvrdit v koupi nebo od ní naopak odradit. Nezapomeňte na to, že přehnané promo některých výrobků je spíše na škodu, než že by se jednalo o zázračný model. Pokud máte možnost, vyzkoušejte si daný typ před samotným nákupem.

Zdroj: https://www.laptopmag.com/articles/laptop-buying-guide