Právo na soukromí je jedno z nejdůležitějších. Na internetu je důležité chránit o to víc

Právo na soukromí je jedno z nejdůležitějších. Na internetu je důležité chránit o to víc

Každým rokem je technologie lepší a lepší. Bohužel může mít negativní vliv na naše soukromí. Vývojáři softwaru, poskytovatelé internetových služeb, a dokonce i náhodný kolega může zasáhnout do našeho soukromí. Postupem času si lidé začali dávat pozor na své soukromí a svá práva. Vzniklo tak hnutí, které se označuje jako právo na ochranu osobního soukromí. Proč by mělo být považováno soukromí za lidské právo?

Bez ohledu na to, kdo jste a kde pracujete, vaše soukromí by mělo být na místě číslo jedna. Nikdy neříkejte o sobě důležité informace lidem, které neznáte, nebo jen ty nejdůležitější. Někteří dokonce doporučují, abyste si drželi odstup i od blízkých lidí. Proč by mělo být soukromí považováno za lidské právo?

Mohlo by vás zajímat:  Díky ViVeTool získá každý uživatel Windows 11 přístup k nejnovějším funkcím ve vývoji

Osobní prostor

Máte účet nebo účty na různých stránkách na internetu? Tak například sociální sítě jsou perfektním zdrojem pro ostatní, jak o vás zjistit informace, fotky, kontakty a další data. Pokud můžete spravovat zabezpečení, neváhejte a nastavte si účet jako soukromý, nikdy nevíte, kdo se pokusí ohrozit vaše data. Může to znít nevinně, ale budete například potřebovat pohlídat na chvíli mobilní telefon od kamaráda nebo sourozence, proto nezapomeňte si zde nastavit heslo, opravdu nikdy nevíte, kdo si může prohlížet vaše informace.

Mohlo by vás zajímat:  Běžné heslo přestává být dostatečnou ochranou online účtů
Zdroj obrázku: Freepik

Zároveň buďte na pozoru, některé aplikace třetích stran jsou speciálně navrženy pro krádež dat. Aplikace může sloužit pro úpravu fotografií, ale bude přitom vyžadovat přístup ke kontaktům. Jaký smysl má pro aplikaci k úpravě fotografií přístup k citlivým údajům?

Ve hře je vaše pověst

Nikdo nemá právo soudit váš život. Jenomže svět je plný lidí, zvláště těch, co žijí virtuálním světem. Hackeři a podvodníci čekají za rohem, aby mohli zničit vaše soukromí a pověst. Proto využívejte svého zabezpečení na maximální možné úrovni.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší rozšíření pro prohlížeč Safari, které usnadní psaní a zvýší bezpečnost

Ochrana osobních údajů chrání před finančními ztrátami

Mnoho společností požaduje citlivé údaje, jakými jsou jméno, adresa bydliště, informace o kreditní kartě a kontaktní čísla. Většinou jde o dobrý úmysl, ale nikdy nevíte, kdy může dojít k porušení zabezpečení společnosti, což může mít nepříjemné důsledky pro vaše soukromí. Proto doporučujeme, abyste se vyhýbali ukládání informací ohledně kreditní karty na internetu. Po každé platbě vymažte všechny údaje o kartě ze stránek.

Zdroj: https://www.reviews.org/internet-service/how-to-stay-safe-online/