Na cloudu zůstanou důležitá data v bezpečí. Jde o jednu z nejlepších možností pro zálohu

Úložiště cloud je velice oblíbeným způsobem, jak ukládat data. Na druhou stranu se nabízí otázka, jak je na tom bezpečnost? Někteří se obávají bezpečnostního rizika a o svá data a soukromí. Cloudové úložiště je jedno z nejvíce pohodlných, ekonomických a jednoduchých úložišť, jaká jsou k dispozici.

Cloud

Cloudové úložiště slouží k ukládání dat na vzdálené servery prostřednictvím internetového připojení. Funguje tedy stejně jako uložení na místě, má své výhody a nevýhody. Cloudové úložiště může být připraveno během chvilky, vyžaduje se internetové připojení. Může být škálováno nahoru/dolů a hraje prim zejména při různých nehodách spojených s počítačem, notebookem nebo pevným/externím diskem.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp nabízí uživatelům to nejlepší. Tyhle funkce používání usnadní a ulehčí život

Co se týče údržby a zabezpečení, o vše se postará poskytovatel třetí strany. Co to znamená? Budete se moci soustředit a věnovat se jiným úkolům.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití

Využití má stejné jako pevné úložiště. Jedná se prakticky o nejsnazší zálohu. Pevný disk se jeví jako jistota, ale nikdy nevíte, kdy může dojít k nehodě. Ta znamená v drtivé většině případů ztrátu veškerých dat. Cloudové úložiště vám pomůže se zálohou dat, která vám v případě nehody zůstanou. Všechny služby cloudu jsou vybaveny funkcemi pro sdílení souborů, takže nemusíte ztrácet čas nahráváním do samostatné služby pro přenos souborů nebo jejich odesláním e-mailem. Stačí vybrat konkrétní soubor a odeslat jej.

Mohlo by vás zajímat:  Veřejné Wi-Fi sítě jsou potenciálním rizikem. Důležité je zařízení chránit

Bezpečnost v rámci cloudového úložiště

Možná to bude znít zvláštně, ale data uložená v cloudu jsou více v bezpečí než data uložená na pevném disku. Cloudové servery jsou umístěny v pečlivě monitorovaných cloudových datových centrech s více úrovněmi zabezpečení.

Jaké další bezpečností prvky můžeme očekávat?

  • end-to-end šifrování,
  • kopie nahraných souborů jsou umístěny na více serverech,
  • celodenní a každodenní kontrola,
  • Firewall-as-a-Service,
  • nástroje poháněné UI a automatické opravy.
Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/745187/how-safe-is-cloud-storage.html