Pomalý notebook je nejvyšší čas znovu rozběhnout. Pomůže výměna disku i aktualizace systému

Pomalý notebook je nejvyšší čas znovu rozběhnout. Pomůže výměna disku i aktualizace systému

Pokud svůj notebook máte už nějakou dobu, je možné, že se začíná zpomalovat. My se dnes podíváme na ty nejčastější příčiny, které by se daly vyřešit, a vrátit tak vašemu notebooku jeho starou rychlost!

Pravděpodobně máte starý disk

Už je nejvyšší čas vyměnit váš starý rotující disk za nové moderní SSD. Pokud se chystáte oživit a zrychlit svůj notebook, tak tohle by měl být bod číslo jedna. Bez SSD už se dneska stejně prakticky nedá moc fungovat. Teda pokud nepatříte mezi ty, kteří rádi dlouho čekají. Nový SSD disk se dá pořídit kolem tisíce korun a vy budete mít zase na pár let klid a za to to rozhodně stojí.

Mohlo by vás zajímat:  Smazat facebookový účet jde během pár kliknutí. Na rozmyšlenou pak máme 30 dní

Máte přeplněný disk

Pokud jste se nerozhodli vyměnit starý disk za nový, pak je na čase udělat pořádek v tom starém. Čím více disku je zaplněno, tím pomaleji pracuje a v závislosti na tom, jak dlouho už notebook máte, může být zaplněný prakticky celý. Otevřete Ovládací panely a zvolte možnost Odinstalovat programy. Seřaďte si tento seznam podle velikosti a všechny programy, které nepotřebujete, postupně promažte. Čím více místa ušetříte, tím lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemáte dostatek RAM

Dalším problémem, který může váš počítač zpomalovat, je málo paměti. Což se dá také celkem levně vyřešit. Nákup nových pamětí nebude ani tak problém finanční, jakožto problém s místem. Spousta notebooků již nemá volný slot, a proto je řešením buďto vyhodit paměť, kterou tam máte, a nahradit ji větší, nebo si zvyknout na pomalý chod svého PC.

Mohlo by vás zajímat:  Kalendářové aplikace pohlídají všechno důležité za vás. Vaší produktivitě už nic nebude stát v cestě

Udržujte systém aktuální

Možná to tak neberete, ale pokud máte neustále aktuální systém, dostáváte tu nejlepší možnou optimalizaci, což může v některých případech váš notebook výrazně zrychlit. V menu Start jednoduše napište aktualizace a vyskočí vám okno, které je pro to uzpůsobeno. Nyní za pomoci několika kliků a restartů aktualizujte systém svého operačního systému.

Zdroj: https://www.comparitech.com/utilities/speed-up-slow-laptop-or-pc-windows-10-8-or-7/