Naučte své děti pohybovat se v online světě bezpečně. Pět kroků je naprostý základ

Naučte své děti pohybovat se v online světě bezpečně. Pět kroků je naprostý základ

Pokud máte doma dospívající dítě, měli byste si s ním promluvit o online nebezpečí a připravit ho na život ve virtuálním světě. Rozhodně to není bezpečný prostor, a pokud na to budou děti připraveny, mnohem lépe se jim v něm bude dařit.

Řiďte se těmito kroky a udržte své děti v bezpečí

  1. Naučte je, jak se na internetu chránit. Základem ochrany je samozřejmě antivirus a další software pro jejich bezpečí. Navíc dnes už nejsou ohroženy pouze počítače, ale čím dál tím více útoků je zaměřováno právě na telefony. Proto je seznamte se základy antivirových programů, VPN, správcem hesel a dalšími důležitými věcmi.
  2. Naučte je chránit si svou online identitu. Společnost McAfee se často věnuje studiím o bezpečnosti a z jedné vyplývá, že minimálně 15 procent dětí bylo vystaveno pokusu ukrást jejich účty a 28 procent rodičů uvedlo, že jejich dětem byly údaje ukradeny. Proto doporučujeme pořídit si službu ochrany identity.
  3. Naučte je chránit si své zařízení. U důležitých, nejlépe i těch méně důležitých aplikací je naučte používat dvoufázové ověřování, a co se týče mobilu, ten je dnes obzvláště důležitý. Máme v něm uloženo prakticky vše, proto by jej neměli používat, aniž by měli nastavený silný PIN a další ochranu jako rozpoznání obličeje nebo otisk prstu.

    Zdroj obrázku: Freepik
  4. Naučte je používat silná hesla. Mít jedno slabé heslo a přihlašovat se s jeho pomocí všude možně je prostě v dnešní době šílenost. Vysvětlete jim proto, že by měly používat silná hesla a pokud možno je co nejméně opakovat. Nejlepší je používat k tomuto správce hesel.
  5. Naučte je udržovat aktuální software ve svém zařízení. Čím déle jsou software, operační systémy nebo aplikace udržovány aktuální, tím méně pak přijde problémů. Pokud upgradujete vždy na nejnovější verzi, pak máte jistotu, že spousta chyb, které by mohl útočník využít, byla opravena. Zatímco u neaktuální verze mohou být tyto chyby stále rizikem.
Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-teach-your-kids-to-be-safe-online
Mohlo by vás zajímat:  Žádné zálohy nejsou stoprocentní. Selhat může z řady důvodů, je dobré s nimi počítat