Pomalé internetové připojení může mít více příčin. Na počítači se nabízí jednoduché řešení

Máte superrychlý internet a na vašem mobilním chytrém telefonu jede pekelně rychle? To samé se ale bohužel nedá říct o notebooku, který je na tom přesně opačně. Jak je možné, že na mobilním zařízení můžete plynule streamovat HD videa, zatímco na notebooku máte problémy s otevíráním a následným načítáním webových stránek? Hlavním důvodem může být přetížení šířky pásma stejným mobilním telefonem, se kterým porovnáváte rychlost. Dalšími příčinami mohou být aplikace a procesy ve vašem zařízení, problémy s hardwarem a zastaralé síťové ovladače či omezení uložená poskytovatelem internetových služeb.

Mohlo by vás zajímat:  Instagram se sám ozve, když na něm visíme příliš dlouho. Stačí nastavit limit

Jak opravit pomalý internet na vašem notebooku

Abyste mohli využít naplno potenciál rychlosti internetu, budete muset využít maximální šířku pásma, aktualizovat síťové ovladače, ukončit procesy náročné na síťové zdroje, změnit DNS, zkontrolovat problémy s hardwarem a zastavit aktualizace Windows. Pojďme se tedy podívat na první kroky.

Ze všeho nejdřív navštivte stránku pro měření rychlosti vašeho internetu. Pokuste se odpojit všechna ostatní zařízení od internetu, abyste mohli vyzkoušet rychlost na vašem notebooku. Pokud je rychlost nižší, je něco v nepořádku, může se jednat o potíže spojené s OS nebo hardwarem.

Mohlo by vás zajímat:  Víte, k čemu vaše dítě využívá notebook?
Zdroj obrázku: Freepik

Prozkoumejte hardware a možné potíže s ISP

Pokud máte k dispozici druhý notebook, zkuste nezávisle otestovat oba dva, abyste zjistili, zda se liší nějak výsledky. Pokud tedy je výsledek rozdílný, opravdu může být problém uvnitř notebooku. Ještě než začnete uvažovat o problému s hardwarem, vyzkoušejte restartovat notebook i router.

Jestliže nastane druhá varianta, že je rychlost internetu pomalá na obou zařízeních, je problém na straně ISP. V takovém případě se obraťte na svého ISP a řešte problém s ním. Jestli nevidíte žádnou změnu a ochotu, změňte svého ISP.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Microsoft Edge je možné trvale odinstalovat pomocí příkazového řádku nebo PowerShell

Stále nic?

Odpojte ostatní zařízení, abyste získali co nejvyšší rychlost pro své zařízení. Důvod zatížení sítě může být i vlivem připojení více zařízení zároveň v internetové síti. Dalším problémem mohou být zbytečně puštěné procesy v síti na pozadí. Nejen že zabírají velké množství paměti, ale také mohou zabírat velké množství procesoru a internetu.

Pokud ani jedno řešení nefunguje, vyzkoušejte aktualizovat ovladač pro síťové připojení.

Zdroj: https://us.cadyce.com/how-to-increase-internet-speed-on-laptop/