Opera GX nabízí oproti klasické verzi prohlížeče lepší zážitek a některé funkce navíc

Internetové prohlížeče jsou nezbytným prvkem pro to, abyste mohli procházet světem internetu. Mezi nejznámější jména patří především Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari nebo právě Opera. Ta nabízí kromě klasické verze také verzi Opera GX. Na první pohled možná vypadají stejně, ale každá verze nabízí něco jiného. V čem se tyto prohlížeče shodují a čím se od sebe liší?

Podobnost

Obě verze jsou vytvořeny stejným způsobem, takže jejich rozhraní působí podobně. Opera patří k nejlepším prohlížečům, co se týče využití RAM. Její použití tak není náročné na RAM ani CPU počítače jako například Google Chrome. Zejména Opera GX je jako stvořená pro hraní her. Obě verze jsou uživatelsky přívětivé pro bezpečnost dat a soukromí. Nástroj Tracker Blocker chrání zařízení před cryptojackingem, analytickými skripty, soubory cookies třetích stran a všemi dalšími metodami sběru dat. Jaké další užitečné funkce obsahuje Opera?

  • Automatické vyplňování dat,
  • kryptopeněženku,
  • seskupování karet.
Mohlo by vás zajímat:  Před viry ochrání počítač několik jednoduchých zásad

Automatické vyplňování dat, jako je uživatelské jméno a heslo, to známe z většiny prohlížečů, toto usnadnění uvítáte tehdy, když často navštěvujete stránky s nutností přihlášení k účtu. Seskupování více karet do samostatných pracovních ploch umožňuje jejich společné otevření. Další vychytávkou je podpora rozšíření Chromium, díky kterému většinu rozšíření určených pro Google Chrome lze využít i u Opery.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozdíly

Na první pohled působí obě verze totožně. Opera GX klade větší důraz na estetiku a možnosti přizpůsobení. Klasická Opera působí tradičním dojmem, zatímco GX nabízí doslova nepřeberné množství designu. Opera GX umožňuje přidání vlastních zvuků a písniček. Jejich ovládání si můžete libovolně nastavit tak, aby vám vyhovovaly. Například pokud budete chvíli nečinní v prohlížeči, ztiší se i zpomalí hudba. Jestli naopak začnete zběsile prohlížet stránky, tak se hlasitost i rychlost zvýší.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny nových telefonů šplhají do závratných výšin. A zdražování zdaleka není u konce

Výchozí nastavení Opery GX je vybaveno stránkou s hrami určenými pro všechna zařízení. Každým dnem je tato stránka doplňována novými a novými tituly. Z her se přesuneme do prostředí TwitcheDiscordu, které Opera GX rovněž podporuje. Její integrace poskytuje větší komfort a větší interakci a ponoření do centra streamu, zatímco budete dále prohlížet další stránky.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/opera-vs-opera-gx-which-is-the-better-browser/