Okolo nabíjení elektromobilů koluje stále mnoho mýtů. Toto jsou ty nejčastější

Elektromobily se čím dál tím více dostávají do popředí a povědomí lidí. Velice důležitou součástí elektromobilů je baterie, respektive její nabíjení. Stále tu panuje přesvědčení o tom, že nabíjení elektromobilů je velice zdlouhavý proces, obzvláště doma. Tyto mýty jsou však zastaralé, jelikož technologie se posouvá stále více a více kupředu.

Například kolují fikce ohledně nabíjení elektromobilů zdarma. Některé společnosti nabízí kombinovaný způsob, jak lze získat částečné nabíjení zdarma. Nejvýhodnější způsob nabízí VW ID.4 s tříletým nabíjením zdarma. Pamatujte, že za většinu nabíjení si budete muset zaplatit, stejně jako to je s pohonnými hmotami u automobilů.

Mohlo by vás zajímat:  Vozy určené seniorům vzbuzují posměch, mají přitom praktické výhody

Zdlouhavé nabíjení

Další mylnou představou je zdlouhavé nabíjení. Existují tři úrovně nabíjení. Level 1 je součástí elektromobilu a je velmi pomalý. Snažte se doplnit kapacitu baterie alespoň na 20 %, i když máte v domácnosti pouze 120V konektory. Doplnění 20 % baterie zabere méně času než přechod z 0 na 100 %. Nicméně si můžete pořídit nabíječky 2. levelu, které nabijí baterku přes noc. Ještě existují nabíječky 3. levelu, které nabijí baterii z 10 % na 80 % za pouhých 18 minut. Takže jak vidíte, není se čeho obávat.

Mohlo by vás zajímat:  Nadměrná automatizace ve vozidlech potlačuje řidičovy dovednosti a posiluje závislost na technologiích
Zdroj obrázku: Freepik

Všechny rychlé nabíjecí stanice jsou stejně rychlé

Toto tvrzení je velice ošemetné, jelikož některé nabíjecí sítě, jako je Electrify America, nabízí na vybraných místech 350 kW, na druhou stranu Tesla má omezení 250 kW. Jenomže zde záleží také na tom, zda má váš vůz vestavnou kapacitu pro využití těchto rychlostí.

Nenechávejte svůj elektromobil v nabíječce, zatímco jste pryč

Uživatelská příručka k Modelu 3 od Tesly doporučuje, abyste naopak nechali svůj Model 3 zapojený v nabíječce, kdykoli bude vozidlo zaparkované delší dobu. To slouží nejen k udržení správné teploty baterie vozu, ale také k zabránění její degradace. Když necháte své vozidlo odstáté delší dobu, můžete si všimnout úbytku nabití baterie, takže můžete být nemile překvapeni zhoršeným dojezdem.

Zdroj: https://www.jdpower.com/cars/shopping-guides/5-ev-charging-myths-debunked