Problémy se zapnutím počítače mají často jednoduché řešení

Většině z nás se to už někdy stalo – včera počítač ještě fungoval, ale najednou se při pokusu o spuštění nic neděje. Může to být velmi stresující. Pravděpodobně máte spoustu práce a náklady na opravu navíc mohou udělat díru v rozpočtu. Co konkrétně se děje? Počítač startuje normálně, ale nic nevidíte? Nebo se třeba nezapne vůbec? Většina těchto problémů má jednodušší řešení, než se na první pohled zdá.

Odpojte zařízení v USB

Než zapnete počítač, je dobré odpojit všechna zbytečná zařízení, jako jsou webové kamery, externí disky, flash disky nebo sluchátka. Pokud problém přetrvává, měli byste odpojit také klávesnici a myš. Některá USB zařízení můžou totiž způsobovat konflikty nebo může být vadný port. Pokud se po odpojení počítač zapne, znamená to, že problém je v jednom z těchto zařízení, a budete muset zjistit, v kterém portu je problém. Můžete vyzkoušet připojit zařízení postupně jedno po druhém, abyste identifikovali přesnou příčinu.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp se už brzy pochlubí řadou novinek. Na uživatele čeká nový design i přehrávač zpráv
Zdroj obrázku: Freepik

Odpojený monitor

Pokud po zapnutí počítače slyšíte zvuk, jako by se normálně spouštěl, ale nemáte žádný obraz, problém může být v monitoru. Nejprve zkontrolujte, zda jsou všechny kabely od monitoru správně připojené. Mohou být uvolněné nebo poškozené, takže je dobré vyzkoušet jiný kabel. Pokud máte k dispozici jiný počítač, můžete rychle ověřit, zda je problém skutečně v monitoru. Pokud na jiném počítači monitor funguje, je pravděpodobné, že problém spočívá v grafické kartě nebo video výstupu vašeho počítače.

Mohlo by vás zajímat:  Největší phishingové útoky, které se zapsaly do historie

Uvolněný hardware

Také je možné, že se nějaká hardwarová součástka uvnitř počítačové skříně uvolnila. Zkontrolujte, zda jsou všechny součásti správně upevněné. Například vysunutá paměť RAM, grafická karta nebo chladič procesoru mohou zabránit spuštění počítače. Ujistěte se, že jsou všechny součástky pevně zasunuté a zapojené správně. Při této kontrole je důležité také zkontrolovat, zda jsou všechny kabely uvnitř počítače správně připojené a nejsou uvolněné nebo poškozené. Pokud při kontrole narazíte na jakékoli podezřelé součásti nebo poškození, je možné, že budete muset opravit nebo nahradit dané součástky.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/what-to-do-when-computer-wont-start