Ochranné sklo chrání nejen telefon. Pečuje o oči a zajistí soukromí

Za svůj smartphone jste zaručeně zaplatili hodně peněz. A jistě nechcete, aby se snadno a rychle rozbil a museli jste zaplatit drahou opravu nebo nový mobil. Každému se někdy stane, že telefon upustí na zem. Ochranné sklo vám v tomto případě může pomoci. Jeho koupě stojí jen pár korun, a přitom vám může ušetřit tisíce. Jaké jsou další důvody pro použití ochranného skla?

Užijete si soukromí, čistotu a zdravý zrak

Některá ochranná skla mají určité zabarvení, které zamezuje ostatním lidem vidět, co na smartphonu děláte. To se vám může hodit v práci, doma i na ulici. Není příjemné, když vám někdo zírá do mobilu, a tímto způsobem tomu můžete zamezit. Ochranné sklo také předchází usazeninám prachu na displeji. Některá skla mají dokonce povrch, který odpuzuje bakterie.

Mohlo by vás zajímat:  Kdo nás sleduje, lze zjistit přes Google i známé sociální sítě

Velkou výhodou ochranného skla je fakt, že snižuje a rozptyluje odlesky. Tvoří na povrchu displeje ochrannou vrstvu, která má pozitivní vliv na vaše oči. Na slunci to oceníte nejvíce, protože se vám nebude světlo odrážet přímo do očí. Potlačením světla pomocí skla zlepšíte viditelnost obrazovky a nebudete muset mhouřit oči.

Zdroj obrázku: Freepik

Delší životnost smartphonu, původní stav a reflexní povrch

Většina dnešních displejů je odolná proti poškrábání, ale náraz na tvrdý povrch nevydrží. Z tohoto důvodu byste měli mít ochranné sklo, které se o to postará. Až budete mít na ochranném skle hodně škrábanců, můžete ho snadno a levně vyměnit. V případě displeje to neuděláte tak snadno a levně. Výměna displeje vás často vyjde na stejnou cenu jako nový mobil.

Mohlo by vás zajímat:  Jaký program pro psaní dokumentů si vybrat

Velkou výhodou také je, že se udrží původní stav smartphonu. To znamená, že až ho budete chtít prodat, dostanete za něj mnohem více peněz. Pamatujte, že každý škrábanec nebo skvrna na displeji hodně sníží jeho hodnotu. A v neposlední řadě může ochranné sklo fungovat jako šikovné zrcadlo, protože má reflexní vlastnosti. To se vám může hodit, když vyrazíte rychle z domu bez návštěvy koupelny.

Zdroj: https://www.discovery.co.za/corporate/good-driving-benefits-of-using-a-screen-protector