O koupi levných letenek koluje řada mýtů. Ušetřit tak nemusí být snadné

Cestování zaznamenalo velkou revoluci na přelomu 20. a 21. století. Můžeme cestovat rychle a pohodlně na velké vzdálenosti. Vše začalo dostupností automobilů a poté cestováním letadlem. Ano, dříve jsme mohli cestovat vlakem, lodí nebo na koních, ale vše to byl zdlouhavý proces a nedostal nás téměř všude, jako je tomu nyní. Cestování letadlem umožňuje navštěvovat lokace, o kterých se nám dříve ani nesnilo, a doba strávená cestováním je velmi krátká v porovnání s jinými dopravními prostředky. Nízkonákladoví dopravci změnili způsob cestování, které je nyní více dostupnější pro každou vrstvu lidí. Nicméně existují určité mýty, jež kolují okolo nakupování levných letenek.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré aplikace zaznamenají průběh spánku a probudí v ideální čas

Nakupování v inkognito režimu

Jeden z nejoblíbenějších mýtů je nakupováníinkognito režimu. Ačkoliv na první pohled se zdá, že to dává smysl, ve skutečnosti tomu tak není. Mnoho webových stránek používá soubory cookies ke sledování online sběru dat, aby mohly filtrovat data na základě vašeho zájmu. Jenomže když porovnáte běžný režim právě s inkognito, zjistíte, že se příliš neliší, jak se na první pohled může jevit. Na základě studií společnosti CheapAir bylo zjištěno, že cena průměrného letu v ekonomické třídě v USA se mění 60× denně, systém je tak velice často aktualizován.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlevnější letenky v určitou hodinu a dny

Mohli jsme se setkat i s tvrzením, že letenky bývají nejlevnějšíurčitou hodinu. Ve skutečnosti se mohou měnit ceny letenek z minuty na minutu a ze dne na den, stejně jako dostupnost míst za nejnižší ceny. Vše se navíc mění i tím, že kupci letenek mají právo vrátit letenky za malý poplatek několik dní před odletem.

Mohlo by vás zajímat:  Bez telefonu ani ránu. Na některých místech ale nemá co dělat, hrozí vážné následky

Světem kolují informace, že nejlevnější vstupenky bývají v úterýstředu. Dříve to možná byla pravda, jelikož tyto vstupenky přidávaly společnosti jednou týdně. Nyní vše reguluje a sleduje automat, kdy jsou stránky nejvíce obsazené, takže některé dny mohou být opravdu vstupenky levnější, ale není pravidlem, že se musí jednat právě o úterý nebo středu.

Čím dřív, tím líp

Do nedávné doby toto tvrzení platilo. V současné době využívají aerolinky jinou cenovou politiku, takže vše je úplně jinak. Ceny klesají obvykle v rozmezí 20–100 dní před odletem a očekávat jakékoliv levnější letenky dlouhou dobu předtím je nepravděpodobné, jelikož ceny pohonných hmot jsou stále vysoké. Fáma je také to, že poslední letenky bývají nejdražší. Letecké společnosti se naopak snaží naplnit poslední místa tím, že sníží cenu vstupenek před blížícím se odletem.

Zdroj: https://www.businessinsider.nl/12-popular-myths-about-buying-plane-tickets-to-stop-believing-if-you-want-to-save-money/