Neoficiální aplikace ChatGPT mohou být rizikové z hlediska bezpečnosti

ChatGPT vyvolal doslova pozdvižení, když v listopadu roku 2022 přišel na internetovou scénu. Dosavadní úroveň umělé inteligence byla pro širokou veřejnost na tristní úrovni. S jeho příchodem se změnila UI neskutečným způsobem. Stačí pár vteřin a ChatGPT je schopen vygenerovat text a vyhledat nejdůležitější informace z požadavku. I když má stále rezervy, jedná se o slušný rozjezd UI. Bohužel, jak se stává, tento objev doprovází mnoho falešných náhražek aplikací ChatGPT.

Spam v obchodech s aplikacemi

Obchody určené pro Apple nebo Android jsou zaplaveny doslova stovkami nejrůznějších náhražek ChatGPT. Mnoho z nich bylo spuštěno krátce po uvedení tohoto chatbotu na scénu. Bohužel spousta uživatelů naletěla na tyto klamy, které se vydávaly za oficiální mobilní aplikaci ChatGPT. Někteří z těchto podvodníků se vás dokonce snaží přesvědčit, že placená prémiová verze toho umí daleko více než základní, ale pozor. Jediná oficiální aplikace je tady na tomto odkaze. Od 1. července vydala společnost OpenAI aplikaci určenou pouze pro zařízení iOS.

Mohlo by vás zajímat:  Cloud computing hraje v moderních firmách důležitou roli. Zjednodušuje zpracování a správu dat

Mnoho těchto pofiderních aplikací je zasypáno reklamami, a některé dokonce žádají uživatele o platební údaje. S tímto se v oficiální aplikaci nesetkáte. Buďte proto obezřetní, kterou aplikaci stahujete. Můžete snadno přijít o svůj účet na ChatGPT, který může být následně prodán na dark webu.

Zdroj obrázku: Freepik

Existují legitimní aplikace vývojářů třetích stran?

Na internetu narazíte na mnoho aplikací, které běží na GPT-3 a GPT-4 OpenAI. Co se týče výkonu a kvality, nedokážou napodobit ChatGPT.

Buď se tedy spokojíte s nižším výkonem a kvalitou prostřednictvím neoficiálních aplikací, nebo využijete služby oficiální aplikace či stránek společnosti přes webový prohlížeč. Riskovat se moc nevyplatí, hrozí vám odcizení informací, nebo dokonce účtu na ChatGPT. Buďte také opatrní s tím, co vše píšete chatbotu. Veškerou konverzaci si totiž ukládá, proto několik společností zakázalo svým zaměstnancům interakci s ním.

Zdroj: https://techcrunch.com/2023/01/10/app-store-and-play-store-are-flooded-with-dubious-chatgpt-apps