Vodoznak v PDF dokumentu jde odstranit pomocí jednoduchých nástrojů a zcela zdarma

Správné nástroje umožní pracovat s PDF soubory různými způsoby. Můžete slučovat, převádět, komprimovat, měnit velikost, ořezávat, rozdělovat a otáčet. Všechny tyto úkony jsou k dispozici zdarma. Kromě těchto úkonů můžete přidat nebo odebrat z dokumentu vodoznak.

Do PDF dokumentů můžete přidávat vodoznak. Ne každý ale touží mít vodoznak, proto existuje i možnost jeho odebrání, které je zdarma. Než si  ukážeme, jakými způsoby lze vodoznak odebrat, podívejme se na důvody:

  • odtajněný dokument,
  • vodoznak již není potřeba,
  • změna loga společnosti,
  • špatná pozice,
  • vodoznak narušuje text.

Soda PDF

Soda PDF je výkonný víceúčelový online editor PDF. Jeho bezplatné nástroje vám umožňují snadno slučovat, komprimovat, převádět, rozdělovat, měnit velikost, otáčet a upravovat soubory PDF. Jakmile jste v rozhraní, zvolte „Open“ a pokračujte na „Edit“. Nyní najděte vodoznak, označte ho a klávesou Delete jej vymažte. Až budete hotoví, rozklikněte 3 vodorovné čáry vlevo nahoře a dokument uložte. Soda PDF je skvělým, rychlým a snadným způsobem, jak se zbavit vodoznaku. Pokud ale selže, můžete vyzkoušet jiné varianty.

Mohlo by vás zajímat:  Ani Amazon není bezchybný. Při nedoručení balíčku je třeba podniknout několik kroků
Zdroj obrázku: Freepik

Microsoft Word

Microsoft Word je jeden z nejpoužívanějších programů pro zpracování textu. Jeho služby můžete využít k odstranění vodoznaku. Stačí převést PDF do formátu Word, odstranit vodoznak a následně jej uložit opět jako PDF. Pro převod formátu navštivte stránky Foxit, překomprimujte soubor a stáhněte jej ve formátu Word. Nyní si můžete stáhnout překomprimovaný soubor, potvrďte varovnou hlášku a povolte úpravy. V nabídce možností klikněte na Návrh a klikněte na Vodoznak v pravém rohu. Až budete hotoví, klikněte na Odebrat vodoznak, vyberte plochu vodoznaku a klávesou Delete odstraňte. Po dokončení práce můžete uložit soubor jako PDF.

Dokumenty Google

Dokumenty Google můžete používat k vytváření, úpravám a zpracování dokumentů. Do dokumentů Google můžete přidat vodoznak a také jej použít k odstranění vodoznaku ze souborů PDF. Nejdříve se přihlaste ke svému účtu na Disk Google a klikněte na Nový +, nahrajte soubor a vyberte PDF soubor s vodoznakem. Po nahrání souboru jej otevřete a vyberte vodoznak, jestli se sám neodstranil, a po označení stiskněte klávesnici Delete a soubor si stáhněte.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/free-methods-to-remove-watermarks-pdf/