Na kvalitu signálu bezdrátové sítě má vliv především router. Najděte pro něj nejlepší místo

Bezdrátové připojení je součástí téměř každé domácnosti prostřednictvím Wi-Fi routeru. Tato vymoženost nám dělá radost již několik let a díky ní si můžeme užít komfort v podobě užívání přístrojů online. Můžeme například surfovat na internetu z různých míst domova, aniž bychom museli být připojeni k internetu ethernetovým kabelem. Můžeme hrát online hry, streamovat, sledovat Netflix a spoustu dalších věcí. Jenomže ne vždy internet jede optimálně. Někdy může být na vině chyba ISP, ale častěji za to může především námi špatně zvolené místo pro Wi-Fi router.

Mohlo by vás zajímat:  Kopírování souborů ve Windows 10 a 11 je rychlejší díky několika tipům

Většina z nás totiž nechává router v místě, kde jej nechal technik při instalaci a nastavení internetového připojení.

Vyberte vhodný router

Prvním předpokladem pro správné fungování Wi-Fi sítě je vhodný Wi-Fi router. Každý router je jiný a nabízí jiné možnosti, stejně jako každá domácnost není stejná a je rozdíl, zda bydlíte v malé domácnosti, nebo naopak ve větší. Pro většinu bytů a menších domů stačí jeden bezdrátový přístupový bod. V případě, že váš router je několik let starý, můžete uvažovat o přechodu na novější model s podporou 802.11ax nebo Wi-Fi 6.

Mohlo by vás zajímat:  Šikovné aplikace dokážou prodloužit život. Nenechají zlenivět tělo ani mozek

U větších domácností nebo vícepatrových budov se vyplatí přejít na mesh síť, která nabídne pokrytí v celém domě.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejvhodnější místo

Dalším důležitým bodem je vhodné umístění routeru. Mnoho lidí dělá výše zmíněnou chybu, kdy ponechá router na místě, kam ho uložil technik. Tato skutečnost automaticky nezajišťuje a neznamená nejlepší výkon a pokrytí. Nejlepším místem je asi někde uprostřed, aby mohl být signál rovnoměrně rozprostřen. Určitě by neměl být položený na podlaze, ale nejlépe někde na vyvýšeném místě (na poličce nebo na stěně).

Mohlo by vás zajímat:  Výkon baterie v telefonu ovlivňují pády i extrémní teploty

Dávejte pozor, kde máte ostatní elektroniku, aby nedošlo ke vzájemnému rušení a snížení tak výkonu či stability přenášeného signálu.

Nastavte si správně antény

Ne každý router je stejný. Některé nejsou vybaveny anténami, jiné ano. Jestliže je váš router opatřen anténami, snažte se každou anténu nasměrovat jiným směrem, aby byl váš signál co nejvíce komplexní.

Zdroj: https://www.plus.net/broadband/discover/where-put-router-improve-wireless-signal/