Hlavní novinky v oblasti kryptoměn, které očekáváme tento podzim

Kryptoměny získaly významné postavení, což se u jejich začátcích říct nedalo. Před pár lety byla výše kryptoměn na historickém maximu, od té doby začala spíše padat. Ještě na konci září začínal Bitcoin pod úrovní 26 000 amerických dolarů, ale od té doby vykazoval stabilní růst a za dalších sedm dní vzrostl o 2 tisíce na 28 000 dolarů. K Bitcoinu se přidal také Ether, kdy z 1 550 vzrostl na 1 640 dolarů. Trhy tak pozitivně reaguji na dočasnou dohodu mezi USA a americkou vládou o plánované odstávce. Fed a ceny ropy hrály významnou roli při kolísání cen kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat:  Ranní vstávání už nebude horor. Tyto aplikace pomůžou začít den s úsměvem

Valkyrie začne přidávat ether do ETF

Správce aktivit Valkyrie začal přidávat futures na ether do svého ETF Bitcoin Strategy po získání regulačního schválení. ETF nyní bude kombinovat držení futures na bitcoin a ether do jedné strategie a jako první obdrželo schválení. Zájem o přidání druhé nejhodnotnější kryptoměny na trhu je enormní mezi poskytovateli ETF futures na bitcoin.

Zdroj obrázku: Freepik

Možné změny v blockchainu

Ethereum možná čeká změna, jak nastínil zakladatel Vitalik Buterin. Podle něj je prioritou udržet jádro kódu blockchainu, aby nedocházelo k „blockchain bloat“ a zároveň zdůrazňuje obavy z koncentrace likvidního stakingu. Likvidní staking je jedním z nejvíce růstových oblastí blockchainu Etherea v posledních letech, díky milníkům vývoje, jako je „Merge“. Trh je ale zároveň silně koncentrovaný a má jen několik poskytovatelů. Proto Buterin zaměřuje svou pozornost právě sem, aby snížil centralizaci a zvýšil tak konkurenci.

Mohlo by vás zajímat:  Nošení přilby cyklisté podceňují. Patří přitom mezi hlavní bezpečnostní prvky

VanEck daruje 10 % zisků z etheru

Správce aktiv VanEck sdělil, že věnuje 10 % zisků z jeho nově zahájeného ETF na ether na další rozvoj blockchainu. Spojení Ether-ETF firmy je brzy připraveno k uvedení na trh pro zaregistrování k obchodování futures kontraktů na komoditních burzách a bude fungovat vedle již známé strategii ETF na bitcoin. Firma podala žádost, stejně jako spousta dalších, ale čeká na schválení.

Zdroj: https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/crypto-market-outlook-forecast/