Moderní systémy v autě zvýší bezpečnost za volantem, ulehčí parkování a vyhledají ukradený vůz

Moderní systémy v autě zvýší bezpečnost za volantem, ulehčí parkování a vyhledají ukradený vůz

Auto není zrovna levná záležitost, a proto asi i vy chcete, aby bylo co nejvíce chráněno. Dneska se podíváme na ty nejlepší technické funkce, které vám s bezpečností u vašeho auta pomohou.

Imobilizéry

Většina automobilů, které byly vyrobeny v posledních dvaceti letech, touto funkcí disponuje. Jedná se o jednoduchou technologii, která k ověření majitele používá bezdrátovou komunikaci mezi klíči a autem. Dnes už je to opravdu standardní bezpečnostní prvek auta.

Systém sledování vozidla

Tento systém je tady s námi prakticky od té doby, co armáda zpřístupnila technologii GPS pro širokou veřejnost. GPS se začala využívat pro navigace a díky tomu naše auto ví, kde se zrovna nachází. Samozřejmě jde tuto možnost využít i pro vysledování našeho auta, proto pokud je nám odcizeno, díky této funkci ho můžete zase bleskově najít.

Mohlo by vás zajímat:  Cesta elektromobilem na dovolenou vyjde levněji, dobu jízdy ale prodlouží
Zdroj obrázku: Freepik

Palubní kamery

Poslední dobou tyto palubní kamery můžeme najít téměř v každém autě. Jsou do nich instalovány hlavně kvůli ochraně. Pokud se vám během cesty něco stane, pak díky záznamu, který tyto kamery mohou ukládat, můžeme lépe zjistit co, jak a proč se stalo. Navíc v případě nehody můžeme lehce dokázat, na čí straně byla vina.

Hlídkový režim

Tuto technologickou vychytávku můžeme najít hlavně u nejnovějších modelů aut od Tesly. Tato auta mají namířené kamery do všech čtyř směrů a jsou vybavena i senzory pohybu. Pokud zaznamenají hrozbu, ihned vás upozorní například na mobilní telefon nebo počítač, který máte s autem propojen.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré automobily budoucnosti – rozpoznají věk, pohlaví i hmotnost řidiče

Autonomní parkování

Výborný pomocník, který nám s bezpečností také velmi pomáhá. Parkování je pro některé noční můrou a s touto technickou vychytávkou nadále být nemusí. Vaše auto prakticky zaparkuje úplně samo a to tak, že se nemůže nikomu nic stát.

Doba jde rychle kupředu a o naši bezpečnost se stará stále více a více technických vychytávek. A to je jenom dobře!

Zdroj: https://thegadgetflow.com/blog/best-in-car-tech-gadgets-to-buy-in2022-which-gadgets-to-buy-for-your-car/