Mobilní telefony dokážou pořídit vysoce kvalitní snímky. Stačí využít vše, co nabízí

Mobilní telefony dokážou pořídit vysoce kvalitní snímky. Stačí využít vše, co nabízí

Rádi fotíte, ale vaše fotky stojí za nic? Je na čase změnit přístup. Doba se posunula během pár let neskutečně dopředu a chytré telefony dokážou pořizovat skutečně kvalitní snímky. Jedná se takřka o nejrozšířenější fotoaparáty, jelikož chytrý telefon vlastní téměř každý. Jestli focení myslíte opravdu vážně, je potřeba se vyvarovat základních chyb, jinak se neposunete nikam dál.

Nejčastější chybou bývá špatně zachycený objekt. Každá fotografie by měla být zaměřena na nějaký objekt. Pokud není pořízená fotka s jasným objektem, může být pozorovatel zmaten. Stejně tak je potřeba myslet i na správné zaostření a viditelnost objektu.

Mohlo by vás zajímat:  Připojte se vzdáleně k jinému počítači. Postup je jednoduchý pro Mac i Windows

Špatné osvětlení

Osvětlení je velice důležitým faktorem pro pořízení kvalitní fotky. S dobrým osvětlením pořídíte fotku, která bude úžasná. Bez toho hrozí fotografie špatné kvality. Chytré telefony mají bohužel malé senzory, takže je nutné dodat co nejvíce osvětlení ručně. Nejedná se o focení venku během dne, ale zejména v noci nebo při špatných světelných podmínkách. To se projeví zvýšeným ISO, které zanechává digitální šum. K osvětlení můžete využít každý zdroj světla.

A co použití blesku během fotografování? Někdy přijde tato varianta vhod, ale nezapomeňte, že tím můžete vyplašit potencionální objekt. Krom toho hrozí také červené oči a blízké předměty budou exponovanější, kdežto pozadí tmavší.

Mohlo by vás zajímat:  Google účet může zmizet beze stop. Smazat jde snadno, pak už není cesty zpět
Zdroj obrázku: Freepik

Rozmazané obrázky

Další častou chybou jsou rozmazané obrázky. Příčinou může být znečištěný objektiv, takže jej nezapomínejte pravidelně čistit. Další příčinou je, že po pořízení fotky nevyčkáte a fotka se rozmázne, to se děje zejména v noci a v horších světelných podmínkách. Stejně tak i roztřepané ruce, proto doporučujeme pořídit si stativ.

Co dále děláme špatně?

Za skvělými výsledky stojí vždy mnoho úsilípráce. Trénováním člověk získá lepší um a výsledky budou čím dál tím lepší. Cilte na kvalitu, nikoliv na kvantitu. Čím více probádáte možnosti mobilního telefonu a jeho fotografování, tím lepší fotky pořídíte.

Mohlo by vás zajímat:  YouTube nabízí zablokování vybraných kanálů i konkrétních videí. V nabídce se přestanou zobrazovat

Na co si dávat ještě pozor? Pro případ odcizení nebo ztráty mobilního telefonu mějte zapnuté zálohování fotek a videí na cloudu, jinak vám hrozí nenávratné ztracení snímků a videí. Ještě se tedy vraťme k tomu, co nám kazí kvalitu fotek:

  • přílišná úprava fotek,
  • digitální zoom,
  • ignorace ručního režimu,
  • špatná kompozice a liché úhly.

Budeme vám držet palce, aby se vaše výsledky zlepšily.

Zdroj: https://blog.hubspot.com/marketing/good-pictures-phone-tips