Tyhle chyby Android telefon zbytečně ničí. Končit mohou i zablokováním zařízení

Chytré telefony jsou našimi neodmyslitelnými společníky již několik let. Zaznamenaly neskutečný pokrok dopředu a dokážou to, na co jsme dříve potřebovali více zařízení. Stejně jako u většiny zařízení i u telefonů je nutné dbát na údržbu a zásadní pravidla používání, jinak jim zkracujeme životnost a dopouštíme se zbytečných chyb.

Jednou z chyb je zavírání aplikací na pozadí. Android totiž spravuje vaše aplikace na pozadí, takže nemusíte mít obavy, že by vám ubíraly baterii nebo jinak zpomalovaly systém. Právě naopak, jejich zavřením a opětovným spuštěním zpomalíte zařízení.

Pozor na aplikace, ne všechny jsou takové, jak vypadají

Obchod s aplikacemi nebo různé reklamy během hraní her či používání aplikací odkazují na stáhnutí tzv. booster aplikací. Tyto aplikace by vám měly pomoci s čištěním systému a vylepšením výkonu baterie či RAM. Jenomže to je blbost, z 90 % se jedná o fake aplikace, které po instalaci začnou dělat problémy a jen na oko pomáhat, zkrátka placebo efekt.

Mohlo by vás zajímat:  3 kroky, jak zrychlit líný Windows 11: spouštění systému bude otázka několika sekund

Dále byste se měli vyhnout stahování aplikací mimo ověřené zdroje. Aplikace zde nejsou důvěryhodné a mohou způsobit potíže. Nenechte se také zlákat různými reklamami, jejichž cílem je navést vás ke stáhnutí nabízeného produktu. Tyto reklamy poznáte tak, že nabízí až moc okatě skvělý produkt.

Zdroj obrázku: Freepik

Změny v nastavení operačního systému

Tato činnost se nazývá rootování. Jedná se o proces, který vám poskytuje přístup k jádru, které je chráněno v operačním systému Android. Patří sem i bootloader, který je zodpovědný za spuštění operačního systému v telefonu. I přesto, že tyto činnosti vám poskytnou mnoho možností, jak si přizpůsobit operační systém, a tím i telefon, znehodnotí záruku telefonu, mohou ho zablokovat a zařízení bude více náchylné na bezpečnostní hrozby. Pokud toužíte vstoupit do těchto vod, doporučujeme tyto činnosti provádět na náhradním chytrém telefonu, abyste si nezpůsobili potíže na svém primárním zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Vysypání koše neodstraní soubory úplně. Vybrané programy třetích stran vyčistí disk efektivně a bezpečně

Absence zálohy a další tipy

Toto je jedna z nejčastějších chyb, kterých začnou uživatelé litovat, přitom se jedná o banální záležitost, která nevyžaduje moc času. Základním pasivním bezpečnostním prvkem je záloha, vyvarujete se tak ztráty dat při ztrátě, odcizení chytrého mobilního telefonu nebo poškození.

Jaké další chyby děláme?

  • Absence nastavení funkce Najít moje zařízení.
  • Nepoužívání Google Assistant.
  • Nepoužívání Night Shield, Comfort Shield nebo filtru modrého světla.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/common-mistakes-android-users-make/